Nakopni Prahu 2024

Registrace do již 5. ročníku Pražského inovačního maratonu Nakopni Prahu, jehož cílem je nakopnout inovační kulturu v Praze, jsou ode dneška otevřeny. Letošní ročník pro hlavní město kompletně organizuje jeho městská společnost Operátor ICT (OICT). Cílem této akce je podporovat především mladé inovátory, studenty středních a vysokých škol i další kreativce a uvést v život projekty, které pomohou inovovat Prahu. Hlásit se mohou dvou až čtyřčlenné týmy.

Jde o jedinečnou akci, jejímž záměrem je mimo jiné propojit všechno a všechny – město, firmy, organizace i širou veřejnost. Přihlásit se může v podstatě kdokoliv, stačí dát dokupy dvou až čtyřčlenný tým a zaregistrovat se. Registrace budou otevřené až do 7. 3. 2024.

Soutěž je otevřená také nápadům, které vzniknou v rámci už fungující firmy nebo startupu. Důležité je, aby projekt, který tým předkládá, měl jasný přínos pro hlavní město a jeho obyvatele​​.

Celá soutěž bude trvat zhruba 4 měsíce, a to od poloviny března do poloviny června. V tomto období budou mít soutěžící příležitost zúčastnit se různých workshopů a seminářů, a pomocí mentorů dále rozvíjet své projekty, které zapadnou do jedné z výzev zveřejněných už teď na našem webu.

Cílem Nakopni Prahu je podpořit inovativní a kreativní jedince, kteří mají chuť svým nápad zlepšit a rozvíjet život v Praze. Nebudou na to sami. V rámci soutěže jim budou k dispozici mentoři, projektoví manažeři a zpětnou vazbu dostanou i od odborníků z akademické půdy, městských organizací a dalších partnerů, kteří se rozhodli do akce zapojit.

Deset týmů postupujících do finále, kteří na slavnostní finálové akci odprezentují svůj prototyp, obdrží 10 000 Kč. První tři finalisté se mohou těšit na další finanční i nefinanční odměny jako např. podporu v podobě 200 000 Kč určenou přímo na další rozvoj projektu nebo projektovou a administrativní podporu v podobě času a služeb našich odborníků.

Více informací o inovačním maratonu najdete zde.