„Zazpívejte si s námi, my vás i takhle na dálku uslyšíme,“ pozvala na online koncert Markéta Fassati. Online premiéra Kostelních slavností proběhla 15. prosince 2020.

S blížícím se závěrem roku 2020 byl odstartován hudební projekt Kostelní slavnosti, který nabídne sérii hudebních zastavení po tajemných kostelích Prahy 1. Zahajovací koncert „Ave Maria“ měl svou online premiéru v úterý 15. prosince 2020 od 18 hodin. Zazněly během něj v podání sopranistky Markéty Fassati a jejího komorního orchestru Fassati Ensemble například skladby W. A. Mozarta a A. Vivaldiho.

Sopranistka Markéta Fassati si se svým komorním orchestrem Fassati Ensemble a houslistkou Monikou Urbanovou připravila několik skladeb světoznámých umělců, včetně Wolfganga Amadea Mozarta, Antonia Vivaldiho nebo Franze Schuberta.

Účinkující:

Mgr. Libuše Roytová – farářka kostela sv. Mikuláše