Byl svátek svatého Štěpána a na Slovanském ostrově se chystal již 75. ročník Memoriálu Alfréda Nikodéma, při němž se tradičně noří do Vltavy odvážní a otužilí plavci z České republiky i z řady zemí světa. Teploměr ve vodě ukazoval jen několik desetinek přes 3 stupně, u břehu byly dokonce vidět tenké vrstvy ledu. A teplota vzduchu? Šest pod nulou! Všech 360 plavců si tak zasloužilo obrovský obdiv.

Jako každý rok se plavalo na 100, 300 a královských 750 metrů. První dvě disciplíny jsou pro odvážlivce, kteří nezávodí, ale jdou se, jak s oblibou říkají, „osvěžit“. Závod na 750 metrů, nesoucí název Memoriál Františka Venclovského, byl určen pro ty nejotrlejší plavce, kteří si to na této trati rozdali o trofeje. Nebyly to však pouze individuální trofeje, ale také Pohár starosty MČ Praha 1, určený pro nejlépe umístěné závodníky z jednoho plaveckého týmu.

Pro první místo mezi ženami si už tradičně doplavala Lucie Štěrbová, mezi muži pak zaválel Jiří Polanský. Týmovou trofej od městské části získal I. plavecký klub otužilců Praha. Jeho členové přebrali trofej z rukou místostarosty Petra Burgra. „Jsem tu již poněkolikáté a doposud jsem se vždy omlouval, že jsme otužilcům objednali příliš teplé počasí. Myslím si, že tentokrát jsme na tom dostatečně zapracovali a zima byla opravdu pořádná,“ prohlásil s úsměvem Petr Burgr.

Těšíme se na všechny otužilce zase za rok!