Díky městskému kamerovému systému už Policie ČR zná pachatele posprejování Karlova mostu. Mladík, který se činu dopustil a byl na zveřejněném záznamu, se totiž policistům sám přihlásil. Policie zná i totožnost dívky, jež byla na záznamu rovněž zachycena.

Trestný čin poškození cizí věci může soud potrestat až tříletým vězením. Protože ale provinivší se mladík je stejně jako dívka ještě mladistvý, hrozí mu nižší trest. Škoda, která na jedné z nejznámějších památek Česka vznikla, byla předběžně vyčíslena na 100 000 korun.

„Vítám samozřejmě rychlé vyřešení případu a jsem rád, že k tomu přispěl městský kamerový systém. Zároveň doufám, že trest bude takový, aby další výtržníky od podobného vandalství odradil,“ reagoval starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Video z kamerového systému najdete zde.