Radní Prahy 1 schválili návrh nového vedení tramvajové trati skrze Vrchlického sady, který připravil Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR) po dohodě s památkáři.

„Tramvaj považuji za městotvorný prvek. Věřím, že se konečně podaří zrealizovat revitalizaci předpolí hlavního nádraží a celého parku Vrchlického sady, který tvoří další vstupní bránu do hlavního města Prahy,“ říká místostarosta pro územní rozvoj Petr Hejma.

Stavba trati je podmíněna změnou územního plánu, který budou schvalovat pražští zastupitelé. Přesné datum realizace tak není zatím známo.

„Díky této nové trati se zlepší prostupnost MHD centrem Prahy a významně to pomůže celopražskému provozu tramvají. Trať pomůže i samotným Vrchlického sadům, protože se díky ní zlepší jejich současný stav,“ říká radní pro dopravu David Skála.

Navržená trať by měla vést od budovy Národního muzea, kde se odpojí z nově plánované trati, která povede z Vinohradské ulice na Václavské náměstí. Trať bude pokračovat skrze Vrchlického sady a za zastávkou u hlavního nádraží bude vedena směrem do Opletalovy, kde se na křižovatce napojí na stávající trať.