Druhý březnový den bylo v sále Malostranské besedy opět veselo. Našim sousedům se tentokrát premiérově představila dechovka, a to v podání hudebního uskupení Plechovanka.


I v této nelehké době by se nemělo zapomínat na kulturu. A není lepší příležitost, jak se na chvilku oprostit od problémů současného světa, než se zaposlouchat do dobře známých melodií. „Nechápu lidi, kteří nemají rádi dechovku. Vždyť dechovka je základ hudby. Já jsem moc rád, že jsem si dnes osvěžil vzpomínky na mládí,” pochvaloval si koncert jeden ze sousedů.

Před samotným vystoupením se na pódiu objevil již tradičně místostarosta Petr Burgr. “Dechovka je naprosto ideální žánr pro sousedské setkání v Malostranské besedě. Proto jsem rád, že si dnes u nás odbyla svou premiéru,” konstatoval s potěšením Petr Burgr. Ten kromě toho také všechny účastníky pozval na další Setkání s kulturou příští měsíc i na Ples seniorů, který se uskuteční již 27. března v paláci Žofín.

Vstupenky na ples si můžete již teď vyzvedávat v Informačním centru ve Vodičkově 18. Pro všechny seniory je vstup samozřejmě zdarma, ale kapacita je omezená, a tak s jejich vyzvednutím neotálejte. Na koncertě se můžete těšit na Bohuše Matuše, Hanku Křížkovou, kapelu EverGreen a mnoho dalších. Celým večerem vás provede moderátor Alexandr Hemala.


Těšíme se na vás!


Další Setkání s kulturou proběhne 6. 4. 2022, na kterém vystoupí kapela Steamboat Stompers (Jazz).

Vstupenky budou jako vždy pro seniory z Prahy 1 zdarma k vyzvednutí v infocentru radnice (Vodičkova 18) datum ještě upřesníme.

Setkání s kulturou je tradiční akce, která probíhá jednou za měsíc v Malostranské besedě a jejich téma je pokaždé jiné, aby si každý mohl najít program dle svého. V programu byl swing, jazz, komponovaná pásma, vážná hudba atd.