V neděli 22. března se po dlouhé „covidové“ pauze znovu uskutečnil Ples seniorů v paláci Žofín, pořádaný Prahou 1. Krásné prostory zaplnily stovky lidí. Ve výborné atmosféře se zde na pódiu vystřídalo hned několik interpretů a celou akcí provázel hosty moderátor Alexandr Hemala. Plesové hosty přivítali a celý večer s nimi strávili starosta Prahy 1 Petr Hejma, 1. místostarosta Petr Burgr a další představitelé vedení radnice.

Prosluněný první jarní týden uzavřel Ples seniorů se svým bohatým programem. Hosté z řad seniorů zaplnili oba sály paláce Žofín. Na pódiích se vystřídalo hned několik účinkujících: zpěvačka Hanka Křížková, našim seniorům dobře známá kapela EverGreen nebo třeba Big’O’Band Marka Ottla. Když hrála hudba, tak se samozřejmě i tančilo. A to ve velkém! Taneční parkety v obou sálech byly plné po celou dobu.

Tančili zde samozřejmě hosté, ale také se zde představilo několik tanečních skupin. Mladou generaci zde zastupovala Taneční konzervatoř Praha. Nechybělo vystoupení věnované historickým tancům a chybět také nemohl taneční soubor Medunky z Prahy 1. Proběhlo také tradiční vyhlášení nejlepšího tanečního páru.

Zástupci Prahy 1 neskrývali nadšení z toho, že se ples zase po pauze konal. „Jsem nesmírně rád, že i v této složité době jsme se zde mohli sejít s našimi sousedy. Bez roušek, bez restrikcí a ve skvělé atmosféře. Přestože v současné době čelíme dalšímu globálnímu problému kvůli ruské agresi, je třeba nadále plnohodnotně žít,“ prohlásil starosta Petr Hejma.

Spokojený byl i Petr Burgr. „Jsem šťastný, že se tento ples koná. A musím za to poděkovat hlavně ředitelce Střediska sociálních služeb Heleně Čelišové, která má na organizaci opravdu lví podíl,“ doplnil 1. místostarosta.

Ředitelka Střediska sociálních služeb Prahy 1 Helena Čelišová také neskrývala úsměv. „Je neděle, krásný slunečný den a my máme ples. Víc už si snad nemůžeme přát. Naše poslání je, aby lidé měli radost ze života, tak věřím, že tato akce k tomu přispěje,“ vzkázala.

Radost ze života byla v neděli vidět opravdu na každém hostu Plesu seniorů. Věříme tak, že té radosti bude minimálně stejně i na příštím ročníku, anebo již 8. dubna na Reprezentačním plese Prahy 1, který se bude konat také v paláci Žofín.