Ne každý má možnost trávit vánoční svátky v kruhu těch nejbližších, a proto také Praha 1 tradičně připravuje pro naše osamělé seniory plnohodnotnou oslavu přímo na Štědrý den. Ani tentokrát nechybělo tradiční štědrovečerní menu, koledy a samozřejmě i dárky. To vše se odehrávalo v krásném prostředí Malostranské besedy, kam dorazil také místostarosta Petr Burgr společně s ředitelkou Střediska sociálních služeb Praha 1 Helenou Čelišovou.

Zmíněné koledy a vánoční písně zde ale nezněly z nějakých přehrávačů: seniorům totiž přišel naživo zahrát Dixie Band Městské policie Praha, který stejně jako každý rok i letos přispěl k milé atmosféře.

„Štědrodenní oběd je velmi krásným setkáním, které dělá radost jak osamělým seniorům, tak i nám, kteří ho pro ně organizujeme, a to včetně skvělého personálu Malostranské besedy, jehož menu bylo opět výborné,“ ocenil 1. místostarosta Petr Burgr. A měl naprostou pravdu, protože všichni účastníci si velice pochvalovali vynikající rybí polévku, kapra se salátem i cukroví.

A když už všichni dojedli, přišel čas na dárky. Součástí dárečků byla i přání od dětí ze škol Prahy 1. A tato přání zahřála u srdce skutečně nejvíce. „Děkuji našim školákům za krásné vzkazy a sluší se poděkovat také Malostranské besedě za vynikající oběd a krásné prostředí,“ prohlásila ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová.

Těšíme se, že snad již brzy se se všemi našimi seniory sejdeme znovu na koncertech, výletech či dalších akcích.