Vážení a milí rodiče,

čas je neúprosný a rychle nás posouvá k prázdninám, které děti vyhlížejí netrpělivě a s radostí, mnoha rodičům ale v této souvislosti vytane na mysli nerudovská otázka: „Kam s ním?“
Každý rodič už nejspíš plánuje společnou dovolenou celé rodiny, ale na dva měsíce to rozhodně nevydá. Mnozí z Vás s vděčností přijmou pomoc babiček a dědečků, kteří se o vnoučata rádi postarají. Ale tato pomoc je také jen doplňková.
Kdo pomůže? No přece tábory! Už je ale nejvyšší čas. Nabídka letních táborů je nejbohatší ze všech dob. Pro některé děti se budou hodit tábory pobytové, s přenocováním, kterých je v pestré nabídce nepřeberně. Nezapomeňte se ale v první řadě rozhodovat podle toho, co baví vaše dítě, ne podle toho, co baví Vás. Jen tak zajistíte spokojenost potomka.
V kurzu jsou stále více tábory příměstské, na které dítě vyrazí ráno a odpoledne či v podvečer si dítě zase vyzvednete. Některé z nich připravují ucelený program od pondělí do pátku, u jiných si můžete zaplatit jen některé dny.
Ráda bych Vám při výběru nabídla kvalitní tábory přímo v naší městské části, ať už jde o příměstský tábor pro děti od 7 let, který pořádá Muzeum Karla Zemana, či příměstský tábor Mladých hasičů, tedy pokud bude ještě pár míst volných. Je-li Vaše dítě spíše sportovně založené, vyhovoval by mu určitě tábor Hopík oddílu trampolín Sokola na Malé Straně.
Letní pobytový tábor pořádá i naše škola v přírodě v Česticích, a to od 20. do 27. července pod názvem Letem světem. Rodičům úplně malých dětí můžeme zase nabídnout službu mezinárodních jeslí Modré nebe-Ciel Bleu s hudebním programem, které mají otevřeno i o prázdninách.

Přeji Vám při výběru šťastnou ruku a dětem plno nezapomenutelných dobrodružství a zážitků.

Mgr. Eva Špačková
radní pro oblast školství,
občanskou společnost a spolky

Kam dále

Školy a školky
Oddělení školství
Přípravné třídy
Školní jídelny
Dotace a granty
Důležité odkazy
Ochrana osobních údajů - GDPR

Nejčastější dotazy

Kde žádat o příspěvek na dítě?
Jak a kde získám příspěvek na mateřskou dovolenou?
Porodné? Kde, kdy, co s sebou?
Zápis dětí? Kdy? Kde? Jak?

Videoarchiv