Začátkem září se do Prahy vrátilo krásné počasí, které přímo vybízelo různorodým venkovním aktivitám. Naši senioři letos podruhé vypluli na Vltavu. Tentokrát na ně čekala více než tříhodinová večerní plavba vedoucí od ostrova Štvanice až pod Barrandovské skály. Skvělou atmosféru doladil orchestr Big Band Biskupská.

Vítejte na palubě supermoderní lodi Grand Bohemia. Plavidlo, nabízející vnitřní i venkovní prostory, pódium, taneční parket a k tomu skvělé občerstvení v podobě lehké svačiny se studenými i teplými nápoji, se v pondělí 6.9. přeměnilo na stylové místo pro oslavu konce léta. Na palubě se sešlo více než 130 lidí.

„Pracovně to nazýváme plavba pro seniory, ale já bych to spíše pojmenoval, jako rodinný výlet. Máme spoustu lidí, kteří s námi jezdí pravidelně již po dlouhá léta. Stále však přicházejí noví a noví přátelé, a tak se naše rodina opravdu rozrůstá,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 1 Petr Burgr, který během plavby družně konverzoval skoro s každým účastníkem.

Počasí skutečně přálo, k tomu zněly krásné melodie a řada lidí tak neváhala a vyrazila i na taneční parket. Letos to byla plavba poslední, ale i přes zimu má Středisko sociálních služeb společně s Prahou 1 připravený bohatý program plný zábavy i vzdělávání pro seniory.