Dnes proto proběhlo přímo na místě s místními občany další setkání za účasti místostarostky Evy Špačkové, radního Richarda Bureše, Bronislavy Sitár Baborákové, předsedkyně Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života, a předsedkyně Komise pro participaci a veřejný prostor Terezie Radoměřské.

Během něj představil radní Bureš návrh plánované revitalizace hřiště a komunální zahrádky. Diskuse se vedla o tom, jakým směrem by se měla plánovaná revitalizace vydat. K dalším krokům bude připravena participace, aby byly ve finálním návrhu dostatečně zohledněny potřeby místních a uživatelů květníků, a především aby se zachovala unikátní atmosféra tohoto místa.

Plánovaná revitalizace by měla začít během září a hotová má být již v prosinci tohoto roku. Příští rok by tak hřiště mělo plně sloužit i těm nejmenším občanům. Nevyhovující měkké dlaždice by zde měl nahradit litý pružný povrch a nové moderní herní prvky budou odpovídat přísným bezpečnostním standardům. Nové květníky mají být dále od herních prvků a budou lépe přístupné pro jejich uživatele.

Naše městská část pravidelně hradí výměnu hlíny a vodu na místě.