Tak už to mají za sebou! Devět let základní školy – někoho bavila víc, někoho méně, ale všichni na ni nakonec budou rádi vzpomínat, občas i se slzami v očích. A na slzy došlo už na Střeleckém ostrově, kde se s deváťáky rozloučila Městská část Praha 1, která se o jejich školy stará.

 A bylo to loučení o to cennější a o to přirozenější, že se na jeho programu výrazně podílely samy děti (no teda pardon…): legenda Masakrózní hustec pod vedením kapelníka, moderátora rozloučení a vedoucího školního klubu ZŠ Vodičkova Radka Pilce („Je úžasný a profík,“ konstatovala uznale vedoucí oddělení školství radnice Michaela Vencová), módní přehlídka také v režii dětí z Vodičkovy, baletní vystoupení jednoho z velkých talentů zdejších škol a bezplatná mňamka (v režii radnice).

Došlo i na diplomy pro nejlepší deváťáky – a to ne pro nějaké šprty, ale pro ty, kteří dokážou pomoct kamarádovi i třídě, je na ně spoleh a mají smysl pro partu. Jedna sympaťanda dokonce zachránila lidský život, tak to vážně klobouk dolů…

Pršelo – občas málo, občas víc, ale nikomu (až na výjimky 😊) to nevadilo. Co když to pršelo štěstí? Člověk nikdy neví… O prázdninách se stejně zmokne určitě víckrát.

„Naši deváťáci si takové rozloučení určitě zasloužili a myslím, že si ho parádně užili. Přeji jim, aby si tak užili i prázdniny, aby si odpočinuli, dávali na sebe pozor – a hlavně aby se jim co nejlépe dařilo v dalším studiu a životě. Budeme rádi, když se za námi občas zastaví, aby se nám pochlubili,“ prohlásila hostitelka rozloučení s deváťáky a radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková.

Jo, a kdyby se vám občas zastesklo, klikněte SEM.