Chráněná dílna Inspirace obdržela z rukou Petra Burgra, 1. místostarosty Prahy 1, velkou krabici plnou vosku, který nasbírali zaměstnanci a návštěvníci radnice. Vosk bude následně využit při výrobě ručně malovaných svíček.

Chráněná dílna Inspirace se zaměřuje na výrobu předmětů z recyklovaných materiálů. „V nabídce máme množství výrobků, které si můžete nechat připravit a ozdobit podle svého přání. Vybírat můžete z textilních výrobků (polštářky, látkové tašky a sáčky), hraček, mýdel, zdobených svíček, malovaných hrníčků nebo například různých přání. Podle domluvy vyrábíme také reklamní a dárkové předměty pro firemní klienty,“ vyjmenoval bohatou nabídku Luboš Hošek, který má na starosti chráněnou dílnu a pečovatelskou službu Dívčí katolické střední školy, která je zřizovatelem dílny.

Praha 1 dílnu pravidelně podporuje mimo jiné nákupem především vánočního zboží. Tentokrát ale byla díky iniciativě Petra Burgra vyhlášena sbírka vosků ze svíček, které zbyly z adventní výzdoby nebo vánočních věnců. Podařilo se nashromáždit velkou krabici plnou vosku od zaměstnanců a návštěvníků radnice a ve čtvrtek 3. února 2022 ji 1. místostarosta slavnostně předal v prostorách chráněné dílny. „Společně se nám podařilo vybrat velké množství vosku a jsem rád, že tak můžeme podpořit chod vaší dílny. Těším se na to, až si budeme moci prohlédnout výrobky, které z toho vzniknou, a znovu vás podpořit jejich nákupem,“ uvedl Petr Burgr.

Výrobky z chráněné dílny jste si mohli zakoupit třeba na akci Václavské Vánoce. „Výtěžek z této vánoční akce pro nás představoval 122 000 korun. Ale už teď se připravujeme na Václavské Velikonoce. Zakoupit u nás budete moci háčkované slepičky a další zboží s velikonoční tematikou, jakou jsou svíčky, vyšívané sáčky na mazance nebo vajíčka,“ pozvala zájemce a podporovatele Zuzana Černá, vedoucí chráněné dílny.

Pokud budete chtít dílnu podpořit, kromě nákupu zboží můžete darovat třeba výrobní materiál, který v dílně rádi uvítají po Velikonocích. Největší zájem je o knoflíky, stužky, prýmky, tkalouny, mašličky, vlnu, bavlnky, nitě a mnoho dalšího. Vaše podpora umožní poskytnout uplatnění handicapovaným dívkám a mladým ženám, jejichž postižení jim neumožňuje najít si běžnou práci. Škola totiž dívky nejen vzdělává, ale dává jim i možnost pracovního uplatnění, a to buď ve vlastní pečovatelské službě, nebo právě v chráněné dílně. Pečovatelskou službu například využívá Středisko sociálních služeb Prahy 1.

Chráněná dílna Inspirace, Ve Smečkách 10, Praha 1

Kontakt: Bc. Zuzana Černá, vedoucí dílny, +420 724 945 260