Takto dopadly výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2018, v rámci kterého jsou hodnoceny obce s rozšířenou působností v celé České republice. V Praze pak všech 22 správních obvodů hlavního města Prahy. Z loňského druhého místa se Praha 1 vyhoupla do úplného čela.

 

V metropoli se podnikatelům nejlépe vede na Praze 1

 

V Praze 1 se podnikatelské prostředí nebývale rozvíjí. V rámci celého hlavního města má vůbec nejvíce podnikatelů a firem. Je zde nejvyšší podíl malých a středních firem. Má nejvýraznější nárůst ekonomických subjektů. Aktuální přehled o počtu podnikatelů (v režimu živnostenského zákona) publikuje živnostenský úřad v sekci /mohlo by Vás zajímat.

Přehledný web

V přístupu veřejné správy boduje městská část Praha 1 kvalitními webovými stránkami z pohledu podnikatele. Na stránkách podnikatel najde přehledně vše potřebné pro svoji komunikaci s veřejnou správou a nejen to. Stránky nabízejí informace například o veřejných zakázkách, záborech veřejných prostranstvích, živnostenském podnikání apod. Součástí živnostenského úřadu na Praze 1 je také jednotné kontaktní místo. To zájemcům o podnikání v jiné členské zemi, než je Česká republika, poradí jaké formality je třeba před zahájením služby splnit. Dále od podnikatelů přijímá a předává různá podání.

Nadstandardní kvalita odpovědí

Oproti loňsku Praha 1 ještě vylepšila svůj již tak vysoce nadprůměrný výsledek v testu elektronické komunikace, který fiktivním telefonickým a e-mailovým šetřením zjišťuje kvalitu odpovědí na dotazy podnikatelů.

„Je to ocenění především pro zaměstnance naší městské části, protože v Praze 1 je velké množství ekonomických subjektů, o které se živnostenský odbor velmi dobře stará. Snažíme se vytvářet kvalitní prostředí, ať už pro malé, střední nebo velké podnikatele, kteří mají sídlo v naší městské části. Úředníci jsou v tomto směru k dispozici prakticky nepřetržitě a přispívají nejenom radou, ale také tím, že se snaží zjednodušovat veškerá řízení, která jsou s podnikatelskou činností spojena. Zároveň se i snažíme maximálně s podnikateli komunikovat, snažíme se s nimi řešit problémy, jak zlepšit infrastrukturu a prostředí pro podnikání,“ uvádí místostarosta Prahy 1 Petr Hejma.

Článek byl částečně převzat ze stránek Město pro byznys. Podrobnosti naleznete zde.