V případě potřeby kontaktujte tajemníka komise.

Složení komise

Jméno a Příjmení
Předseda
Terezie Radoměřská
Místopředseda
Petr Scholz petr.scholz@praha1.cz
Tajemník Telefon E-mail
Dorian Gaar 221 097 721 dorian.gaar@praha1.cz
Členové
Antonín Berdych
Martin Černý
Martin Kotas martin.kotas@praha1.cz
Michael Kabát
Bronislava Sitár Baboráková bronislava.sitar.baborakova@praha1.cz
Valerie Talacková valerie.talackova@praha1.cz
Pavel Nazarský pavel.nazarsky@praha1.cz

Čas a místo jednání: 16h00 v místnosti 201, ÚMČ Praha 1, Vodičkova 681/18
Termíny jednání a související dokumenty:
1. jednání 8. 6. 2020 – Program ZDE – Zápis ZDE
2. jednání 25. 6. 2020 – Program ZDE – Zápis ZDE
3. jednání 10. 9. 2020 – Program ZDE – Zápis

Budoucí termíny jednání ve 2. pololetí:
8. 10. — termín zrušen bez náhrady
12. 11.
10. 12.

Statut Komise pro participaci a veřejný prostor

1. Komise projednává a navrhuje opatření pro zajišťování otevřenosti radnice MČ Praha 1, dostupnosti zveřejňovaných informací veřejné správy a podporu komunitního života.
  2. Komise doporučuje Radě MČ Praha 1 vhodné způsoby zařazení principů participativního rozhodování do agend MČ Praha 1.
  3. Komise projednává a navrhuje opatření na zajištění kvalitní účasti veřejnosti na správě a strategickém plánování udržitelného rozvoje Prahy 1.
  4. Komise projednává a navrhuje opatření na zavádění participativního rozpočtování na území Prahy 1.
  5. Komise koordinuje participační projekty realizované městskou částí Praha 1.
  6. Komise doporučuje cíle, metodický postup a rozpočty participativních projektů realizovaných městskou částí.
  7. Komise monitoruje a vyhodnocuje výstupy participativních projektů realizovaných městskou částí.
  8. Komise vyhledává, sleduje a vyhodnocuje studie a projekty rekonstrukcí a řešení úprav veřejných prostranství (především klidové, odpočinkové a sportovní plochy, např. náměstí, hřiště, parky) vhodné k zapojení veřejnosti do práce na formulování cílů, zadání a procesu jejich přípravy.
  9. Komise doporučuje Radě MČ P1 návrhy projektů veřejných prostranství vhodné k zařazení do plánu investic a to včetně procesu participace.
  10. Komise doporučuje Radě MČ P1 nejvhodnější postupy pro řešení projektů veřejných prostranství, které byly zpracovány ve spolupráci se zainteresovanými institucemi a širší veřejností.
  11. Při své práci spolupracuje s ostatními komisemi a pomáhá jim zavádět prvky participativního rozhodování.
  12. Komise projednává podněty a návrhy občanů, organizací působících v městské části Praha 1, Rady a Zastupitelstva MČ P1 a svých členů, pokud spadají do její působnosti, zaujímá k nim stanoviska a iniciuje jejich řešení.