Letošní poslední setkání Petrského hudebního léta se uskutečnilo 10. září a kromě divadelního představení a tvůrčí dílny pro děti nabídlo vyvrcholení v podobě kapely Vrať se do hrobu.


„Petrské hudební léto je tradiční akce, která byla už dlouho předtím. Dali jsme jí takový nový tvar, kdy jsme to pojali jako sousedské setkání, takže od 16 do 18 hodin je program pro děti, rodiny tady mají piknik a vždy jeden spolek, který je z okolí, si pozve kapelu. Přeji si, aby Petrské hudební léto pokračovalo i v dalších letech a aby naši případní nástupci pokračovali
v tom, co je dobré,“
řekl místostarosta Prahy 1 Petr Burgr, do jehož gesce mj. spadají spolky a kultura.

V populární výtvarné dílničce Radky Kratochvílové se tentokrát vyráběly šperky nejen pro holky, ale i pro maminky, babičky nebo třeba tetičky. Nechybělo loutkové představení v podání rodinného Divadla Krab. Jeho členové zahráli pohádku Nejvzácnější věc pod sluncem, která je o tom, jak to dopadne, když se do jedné princezny zamilují hned tři princové najednou. Vypráví o času, jenž se někdy vleče, a jindy zase běží jak s větrem o závod. Vypráví o království, magických předmětech a hlavně o lásce.

V 18 hodin nastoupili ostřílení místní muzikanti z formace Vrať se do hrobu s frontmanem, známým recesistou Miroslavem Barabášem, který o sobě říká, že je trumpetista, jenž si rád hraje tak nějak po svém. Hudebníky, kteří vesměs všichni bydlí právě na Praze 1, tentokrát pozval Spolek přátel Petrské čtvrti, který pro místní lidi už roky organizuje řadu zajímavých akcí pro děti i dospělé.

„Sdružují se v něm lidé, kteří si rádi povídají a zajímají se o to, co se tady děje. Zajímá nás ale i historie, takže organizujeme mnoho prohlídek po Petrské čtvrti, jak to tady dříve vypadalo, protože tady byly samé mlýny. Je to velice příjemné, neboť se sem nastěhovalo mnoho mladých, nejsou lhostejní a rádi tráví čas spolu,“ popsala Linda Klečková, předsedkyně Spolku přátel Petrské čtvrti.

Kapela Vrať se do hrobu sypala z rukávu jeden klasický hit za druhým, roztančila hlavně děti, které se nebály řádit bezprostředně před muzikanty. Vlahé odpoledne a večer organizátoři ještě doplnili o možnost občerstvit se pivem a párky.

Petrské hudební léto skončilo, ať žije to jubilejní 10. v roce 2021!