Radnice Prahy 1 se Spolkem přátel Petrské čtvrtí uspořádala ve čtvrtek 3. září v rámci sousedského setkávání již 9. Hudební Petrské léto. Akce se uskutečnila za podpory Nadace Srdce sportu a Sdružení výtvarníků Karlova mostu. Na nábřeží Ludvíka Svobody v parku Lannova tak byl pro děti i dospělé připraven tradiční zábavný odpolední program.

„Zdejší setkání je výzva naší městské části občanům a sousedům, aby se po prázdninách sešli ke společné akci. Organizujeme toto setkání pravidelně a tady v Lannové má své tradiční místo,“ řekl místostarosta Prahy 1 Petr Burgr.

Mladším dětem, ale i jejich rodičovskému doprovodu bylo určeno představení loutkového divadla ToyMachine Pinocchio. Hra je o tom, že někdy se může splnit i nejnesplnitelnější sen, který můžete mít, ale cesta k němu bývá dlouhá snad jako Pinocchiův nos. Malí zájemci pod vedením výtvarné lektorky Radky Kratochvílové si mohli vyzkoušet také různorodou
uměleckou činnost. „Děti si mohou letos obřími razítky natisknout pohádkové obrázky a seznámit se tak se základy tisku, a následně si obrázky domalovávat barvami. Další zdobení 10. září bude zaměřeno na výrobu šperků nejen pro holky, ale i pro blízké,“ uvedl Burgr.

„Lektorka Radka Kratochvílová je absolventka grafické školy Hollarova, v současné době pracuje s dětmi v různých soukromých výtvarných dílnách či pořádá dětské výtvarné ateliéry, mj. ve spolupráci s Národní galerií Praha. Na slavnostech s námi spolupracuje již několik let, děti i rodiče jsou jejími nápady nadšeni. V minulosti děti např. vyráběly látkové tašky či papírové masky na obličeje,“ doplnila Linda Klečková ze Spolku přátel Petrské čtvrti.

Po skončení dětského programu si na své přišli také dospělí. Od 18 hodin jim totiž k poslechu i k tanci zahrála kapela Ve stanici nelze. Ta hraje většinou převzaté věci rockových skupin od 70. let do současnosti – od AC/DC po ZZ Top. Zazněly také skladby od domácích interpretů.

Poslední den 9. ročníku Hudebního Petrského léta se bude konat ve čtvrtek 10. září zase v parku Lannova. Program je opět lákavý: výtvarná dílnička, loutkové představení rodinného Divadla Krab Nejvzácnější věc pod sluncem či vystoupení rock’n’rollové skupiny Vrať se do hrobu.

Tak neváhejte a stavte se příští čtvrtek, další šance bude až napřesrok.

Spolek přátel Petrské čtvrti existuje od roku 2011 a jeho cílem je oživení a rozvoj občanské společnosti v Petrské čtvrti. Za tím účelem organizuje různá setkání, komentované tematické vycházky, vydává občasník Petrské listy a pořádá vlastní akce, např. oblíbená Petrská Stínadla, Petrská strašidla, Lampionový průvod, Svatopetrské kování, Charitativní adventní koncert či se spolupodílí s ostatními na akcích typu Adventní zpívání, Zažít město jinak na Petrském náměstí, Spolkový den či karneval na botelu Albatros.