Dne 20. 2. 2021 od 16:00 se uskuteční online přenos koncertu DUO AFFETTICO. Koncert bude vysílaný ze Skautského institutu, Sálu Minuta.

Na koncert se připojíte kliknutím na tento odkaz.

Ludmila Pavlová (housle) začala s hrou na housle ve čtyřech letech a od té doby je na velmi úspěšné hudební cestě. Ve svých 13 letech debutovala v pražském Rudolfinu s Josefem Sukem v rámci cyklu koncertů „Josef Suk uvádí mladé talenty“. Vystupuje jako sólistka s mnohými orchestry (FOK, Symfonickým orchestrem GJN, Filharmonií mladých Praha, Severočeskou filharmonií a dalšími). Dokončila magisterské studium na Akademii múzických umění v Praze a je nositelkou mnoha ocenění. Stala se laureátkou soutěže Bohuslava Martinů s cenou za nejlepší  interpretaci  jeho díla, vyhrála zlatou medaili na 4th Manhattan International Music Competition. V roce 2019 se tato mladá a velmi talentovaná houslistka  představila na festivalu Pražské jaro. Kromě svého houslového angažmá je Ludmila Pavlová zakladatelkou festivalu Podkrkonošské hudební léto.

Filip Kudelásek (kytara) vystudoval konzervatoř v Pardubicích a nyní studuje na Akademii Múzických umění v Praze. Vystoupil na řadě mezinárodních festivalů a zároveň je členem organizačního týmu Kytarové soutěže v Kutné Hoře. Vystupuje jako sólista i jako komorní hráč.

Na koncertě pořádaném Koncertním klubem zazní na prozáření zimního odpoledne například tyto skladby:  Zima Antonia Vivaldiho, Ave Maria Franze Schuberta,  Jazzová suita Dimitrije Šostakoviče a mnoho dalších.