O více než 80 miliard korun přišla loni Praha kvůli úbytku zahraničních turistů v důsledku koronavirové pandemie. Největší ztráty pochopitelně zaznamenala Praha 1, která se spolu s ostatními populárními evropskými destinacemi snaží, aby postupně se navracející turisté s sebou nepřinesli veškerá negativa předkoronavirové turistiky.

„Turisticky nejpřitažlivější evropské metropole a destinace – tedy i Praha 1 – nechtějí návrat davů neukázněných turistů. Nechtějí zpátky ničení památek, bezohledné produkty cestovního ruchu, noční hluk i devastaci atmosféry v domech s krátkodobými pronájmy,“ vyjmenovala předsedkyně Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Bronislava Sitár Baboráková.

Praha 1 proto prosazuje, aby se zejména noční turistický život odehrával mimo obytné zóny, jako je například lokalita Dlouhé ulice a jejího okolí. Na druhou stranu je čím dál zřejmější, že na současném obtěžování obyvatel nočním hlukem se ve velké míře podílejí Češi, popřípadě cizinci, kteří trvale žijí v České republice.

Přečtěte si článek deníku E15 „Nechceme turisty, kteří se přijedou jen opít. Evropa se chystá na cestovní ruch po covidu“.