Odkaz na zákresy dočasného dopravního značení natáčení v plném rozlišení

Film Chevalier je historické drama podle skutečné události. Příběh muže, jehož otec byl mocný majitel plantáží a matka otrokyně. Příběh muže, kterému samotnému se podařilo uspět na francouzském dvoře, stát se významným skladatelem a skvělým šermířem. Avšak ve světě mocných nepřátel.

Nutná omezení na Praze 1

Samotné natáčení proběhne ve dnech 5.11. až 7.11.2021 a dotkne se provozu na pozemních komunikacích Lázeňská, Maltézské náměstí a Velkopřevorské náměstí. Při snaze omezit dopad na dopravu a parkování na Praze 1 došlo ke zřízení náhradních parkovacích míst v lokalitě horní Malostranské náměstí a ve dvoře Tyršova domu.

Přínos pro českou ekonomiku

Významní světoví producenti vnímají Českou republiku jako jednu z nejatraktivnějších destinací. Natáčely a natáčejí se zde scény slavných filmů i seriálů, tradice a zkušenost profesionálních štábů jsou vyhlášené. Vše má samozřejmě také finanční souvislosti. Do státního rozpočtu i obecních financí směřují velké obnosy peněz. Štáby bydlí v hotelech, využívají místní logistiku, herce, komparsisty, pronajímají si zajímavé lokace. Významná část nákladů na každé takové natáčení tak zůstává právě v české ekonomice. Významný podíl připadne i nefilmovým malým a středním podnikům jak ve stavebnictví, cateringu, cestovním ruchu a dopravě. Dalšími obory, které z filmového průmyslu profitují, jsou i zdravotnictví, energetika, módní a kosmetický sektor a finančních a právních služby.

Veřejné zábory a filmování na Praze 1

Radnice městské části chápe atraktivnost centra metropole pro filmaře, chce však minimalizovat dopad natáčení na své občany. Nastavila proto pro velké filmové projekty na svém území pravidla. Každá produkce musí vedle povinných standardních poplatků za zábor veřejného prostranství také přispět i do Bezpečnostního fondu Prahy 1. Filmový průmysl pozitivně ovlivňuje i skladbu turistů: namísto cesty za levným alkoholem lidé Prahu navštíví právě pro její krásu.

Informace k dopadu natáčení filmu na obyvatele

Stejně jako jiné filmové projekty motivuje i tento Prahu 1 ke zlepšení informovanosti občanů, v rámci projektu bude vyzkoušeno i několik dalších novinek pro zlepšení služeb místním po době natáčení. Tím je i zajištění výše uvedeného náhradního parkování v době jeho rozsáhlejšího omezení v ulicích. Dále je spuštěna stránka www.filmpraha1.cz. Objevují se tam detailní mapy s časy záborů, aby měli občané přehled o tom, kdy bude které konkrétní místo omezeno či uzavřeno.