Na Betlémském náměstí začala další etapa jeho citlivé revitalizace. Díky souhlasu památkářů tak náměstí do konce října získá dva nové vzrostlé stromy, a to jednu z nejkrásnějších okrasných třešní Prunus avium „Plena“ (Třešeň ptačí plnokvětá), odrůdu původem z Francie, která naši krajinu už ale zdobí už 300 let.

„Jsem rád, že tuto etapu máme dotaženou do konce. Splnili jsme svůj slib a lidem ze sousedství jsme touto zprávou snad trochu zpříjemnili tuto nelehkou dobu,“ vyzdvihl starosta Prahy 1 Petr Hejma. Stromy budou ochráněny ekologickým protigrafitovým nátěrem, zavlažovacím systémem a mlatovým povrchem rabátek krytých kovovou historizující mříží.

„Věřím, že prostředí Betlémského náměstí bude opět o něco příjemnější. Kromě stromů totiž bude ještě osazeno lavičkami jak u stromů, tak na dalších místech před Betlémskou kaplí,“ vysvětlil radní pro dopravu a životní prostředí Richard Bureš. V závěrečné etapě revitalizace se ještě místní obyvatelé i návštěvníci mohou těšit na hezký vodní prvek.