Markéta Fassati rozezpívala se svými hosty a Kostelními slavnostmi vánoční Prahu. Poslední koncert tohoto oblíbeného hudebního cyklu se totiž uskutečnil v podvečer 22. prosince, kdy jsme se vydali do kostela sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, abychom si vychutnali krásné tóny vánočních písní společně s významnými skladbami klasické hudby. Sopranistku během vystoupení doplnilo kytarové duo Siempre Nuevo.

Koncertu předcházelo krásné duchovní poselství farářky kostela sv. Mikuláše Libuše Roytové o tom, v čem vlastně spočívá kouzlo Vánoc. Slovo si poté vzal také starosta pořádající Prahy 1 Petr Hejma, který neskrýval radost z toho, že v kostele vidí zaplněné lavice. „Po většinu dosavadních koncertů Kostelních slavností jsme byli nuceni hrát za zavřenými dveřmi kostelů s přímým přenosem na internetu. Jsem opravdu rád, že zde vidím skutečné publikum, které si přišlo v takto hojném počtu koncert vychutnat,“ vyzdvihl starosta.

Také Markéta Fassati byla šťastná, že koncertu přihlíží tolik posluchačů. Sešli se zde mladí, starší, rodiny s dětmi. Zkrátka všichni, kteří si chtěli zpříjemnit vánoční čas. „Nerada bych zapomněla poděkovat Praze 1, bez které bychom jen těžko mohli Kostelní slavnosti pořádat,“ prohlásila sopranistka.

Více informací o tomto hudebním projektu naleznete na www.praha1.cz/kostelni-slavnosti a https://kostelnislavnosti.cz/