Městská část Praha 1 nabídla jihomoravským obcím, které byly nejvíce postiženy nedávným tornádem, kromě finanční pomoci (450 000 Kč) také možnost ubytování zdarma pro zhruba 38 dětí s doprovodem ve svém areálu v Janově nad Nisou. V něm si během roku užívají své pobyty v přírodě stovky dětí ze škol především z Prahy 1.

V Janově nyní nově vzniká příspěvková organizace školského typu, která umožní lepší zajištění provozu a správy areálu. Pro takové řešení se našla shoda nejen v Radě městské části, ale také napříč zastupitelstvem, které toto osvědčené a transparentní řešení doporučené také auditem schválilo v květnu letošního roku.

Novou organizaci bude přímo spravovat odbor školství úřadu městské části, který má s tímto typem řízení bohaté zkušenosti. Nyní pod něj spadá správa osmnácti mateřských a základních škol, školních jídelen, ale i pobytového zařízení v jihočeských Česticích, kam jezdí na ozdravné pobyty děti z mateřských škol a z prvních ročníků škol základních.

Praha 1 tak dokázala zachránit nádherný areál v Janově nad Nisou i pro další generace dětí, a navíc se o vlastní majetek bude i nadále starat na přímo.

Jak se dětem v Janově daří? Podívejte se na reportáž přímo z místa: