Další čtvrteční podvečer patřil v parku Lannova tradiční divadelní a hudební přehlídce pro děti i dospělé Hudebnímu Petrskému létu. Tentokrát se o divadelní část postaralo Divadélko ToyMachine a o tu hudební pak kapela Vrať se do hrobu.

„Spolupořadateli byly Městská část Praha 1 a domácí Spolek přátel Petrské čtvrti a kromě divadla a hudby jsme nezapomněli ani na kreativní děti, což jsou vlastně všechny, které díky tomu mohly vyrábět krásné výtvory v rámci výtvarné dílny,“ popsal radní Prahy 1 Petr Burgr, pod jehož záštitou se festival koná.

Park Lannova se během let stal nejen opravdovou oázou klidu, ale díky ochotným a tvůrčím sousedům i místem, kam lidé chodí na zajímavé komornější akce pro děti i dospělé, za kulturou, turnaji v pétanque a dalšími podobami sousedských setkání. Obdobně to ale platí pro celou Petrskou čtvrť. „Během podzimu u nás proběhne celá řada oblíbených akcí. Už 14. září pořádá náš spolek na Petrském náměstí akci s názvem ´Zažít město jinak´, a to od 14 do 21 hodin. O týden později, 21. září, pak Citadella Café organizuje ´Zažít Klimentskou jinak´, tentokrát od 14 do 22 hodin. Všechny srdečně zveme,“ uvedla předsedkyně Spolku přátel Petrské čtvrti Linda Klečková.

A my vás zase zveme na poslední setkání Hudebního Petrské léta, jež se uskuteční 19. září od 16 hodin opět v parku Lannova, kde vystoupí kapela Dynasty a děti se mohou těšit na výuku žonglování a kouzelnického umění. Park Lannova prošel v roce 2008 celkovou rekonstrukcí. Autory projektu byli krajinářští architekti Zdenek Sendler a Václav Babka. V soutěži o nejlépe realizované sadovnické dílo získal park cenu „Park roku 2008“ a autoři projektu obdrželi Cenu Václava Weinfurtera za nejlepší projekt roku.