Nadační fond Hanky Kynychové uspořádal pro děti z dětských domovů už jedenáctý ročník taneční show s názvem „Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou“. Díky podpoře Městské části Praha 1 přivítal děti z celé České republiky krásný Žofín.

 Svoje umění předvedly šikovné děti z dětských domovů z Krásné Lípy, Duchcova, Frýdku-Místku, Kašperských Hor, Pyšel, Zlína, Lipové u Šluknova, Plzně, Humpolce, Vizovic nebo Staňkova a kromě řady dalších odměn, jež pro ně pořadatelé nachystali, si mohli užít vystoupení hvězd jako Marek Ztracený, Leona Machálková, Ilona Csáková, Milan Peroutka či Anna Julie Slováčková.

Taneční akci pro děti z dětských domovů už několik let podporuje starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. „Jsem moc rád, že Hanka a děti přijaly pozvání k nám na Žofín. Každým rokem se jejich počet v soutěži rozrůstá, a tak jsme je s velkou radostí pozvali do tohoto krásného paláce,“ uvedl Oldřich Lomecký, pod jehož záštitou se akce uskutečnila.

Nezapomněl zároveň na jedno velmi důležité poděkování. „Děkuji všem, kteří se o děti v dětských domovech starají. Dělají moc záslužnou práci a zaslouží si náš velký dík,“ prohlásil za velkého potlesku dětí starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který slavnostně zahájil celou soutěž a těm nejúspěšnějším na závěr spolu s Hankou Kynychovou také předal ceny.

Úlohu porotce tradičně přijal hudební skladatel a zastupitel Městské části Praha 1 Zdeněk Barták. „Přeji dětem, aby si to užily a aby jim láska k tomu, co díky Hance Kynychové dělají, zůstala,“ popřál před startem soutěže.

Hanka Kynychová přivítala holky, kluky, tety a strejdy z celé republiky. Na všech bylo znát, že se pečlivě připravovali. „Děti si vybraly ty nejlepší choreografie z uplynulých deseti ročníků, takže dnešek je i tak trochu vzpomínkový. Věřím, že to bude pro nás všechny krásné a že na Žofíně prožijeme prima odpoledne,“ prohlásila Hanka Kynychová na úvod a my rádi potvrzujeme, že se to splnilo na sto procent a že taneční show „Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou“ moc pobavila všechny – děti i dospělé, účinkující i diváky, holky a kluky i tety a strejdy.

Nadační fond Hanky Kynychové se věnuje volnočasovým aktivitám v dětských domovech. „Pomáhat je normální. Já pomáhám dětem v dětských domovech. Připojíte se ke mně? Za ten pocit to stojí,“ říká Hanka Kynychová.

Tak co, přidáte se?

Podívejte se na www.facebook.com/nfkynychova.