Dotaz:

Dobrý den , máte prosím někde přehled kulturních akcí pořádaných na Praze 1 ? Plesy např. děkuji . D.B.

Odpověď:

Dobrý den,
internetový přehled kulturních akcí bude zprovozněn v průběhu tohoto týdne na stránkách http://www.praha1.cz/ – sekce „MČ P1“ – „Akce P1 a spolupořadatelství“
a dále v sekci „‚Školství, sport, kultura“ – Kulturní akce.
S přáním příjemného dne

Linda Klečková
Úřad Městské části Praha 1
Vedoucí oddělení kultury
Odbor školství a kultury
Vodičkova 9
115 68 Praha 1
telef.:  +420 221 097 212

Dotaz:

A možná se zeptám hloupě, ale nemáte náhodou k dispozici nějaký přehled už dnes ? D.B.

Odpověď:

Dobrý den,

pozvánka na Masopustní veselí dne 14.2. 2009 byla již zveřejněna, pozvánky vyplývající ze spolupořadatelství MČ P1 budou doplňovány průběžně v průběhu celého roku podle schválených žádostí o spolupořadatelství, grantové řízení bude ukončeno pravděpodobně v polovině května t.r., pozvánky na jednotlivé schválené projekty budou tedy následovat poté.

Vlastní akce MČ P1 „Sousedská setkání“ budou zveřejňována cca 1 měsíc před konáním akce, co se týče akcí MČ P1 jako např. Den P1, Den dětí, Šibřinkový ples apod.,

Pro více informací se prosím obraťte na naše oddělení vnějších vztahů – vedoucí alexandr.korab@praha1.cz, který samozřejmě též průběžně doplňuje kolonku „Aktuality“ a „Úřad MČ P1“ – Akce MČ P1, spolupořadatelství.

Při této příležitosti si Vám dovoluji oznámit, že MČ P1 má trochu jiný systém finanční politiky podpory kultury než ostatní MČ, neboť nemá jednu vlastní organizaci, která by měla naplánovaný harmonogram na celý rok dopředu (jako např. Novoměstská radnice P2). MČ P1 podporuje více než 200 organizací za rok a podle toho průběžně zveřejňuje pozvánky na jejich akce, pokud nějakým způsobem na tyto akce finančně přispívá.

Sledujte tedy prosím www.praha1.cz , stránky jsou opravdu aktualizovány každý den.

S přáním příjemného dne

Linda Klečková
Úřad Městské části Praha 1
Vedoucí oddělení kultury
Odbor školství a kultury
Vodičkova 9
115 68 Praha 1
telef.:  +420 221 097 212

Odpověď:

Dobrý den,

ještě bych doplnil informaci paní kolegyně Klečkové v tom smyslu, že pokud hledáte informace o kulturních akcích v Praze, jedna z nejucelenějších a dobře vedených databází kulturních akcí se nalézá na stránkách Pražské infomační služby na adrese http://www.pis.cz/cz/praha/kultura – Vámi zmiňované plesy zadáte jako výběrovou položku v menu „Druh akce“.

Hezký den,

Jiří Verner
hlavní editor a správce informačního portálu Městská část Praha 1
telefon: 221 097 234