Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Sportovní zařízení Praha 1

Bazény


Tyršův dům

Plavecký bazén je spravovaný Českou obcí sokolskou a je nejstarším bazénem v Praze. Bazén je 25 m dlouhý a má 5 plaveckých drah. Hloubka je 1,5 – 2,8 m a teplota vody je 26°C. Kromě bazénu nabízí mnohostranné sportovní vyžití.

Adresa: Újezd 450, Praha 1 – Malá Strana

Kontakt: 257 007 111,  257 007 399

www.sokol-cos.cz

Lázně AXA (hotel AXA)

Bazén AXA je umístěný v suterénu hotelu AXA.  Má rozměry 25x12 metrů se šesti plaveckými dráhami a hloubkou 90 – 160 cm. Je vhodný i pro kondiční plavání. Kromě bazénu nabízí saunu, masáže solárium i občerstvení. Kromě bazénu nabízí saunu, masáže solárium a občerstvení.

Adresa:  Na Poříčí 40, Praha 1 (cca 400 m od stanice metra Florenc nebo Náměstí Republiky)

Kontakt: 222 323 967

www.bazenaxa.cz

Sportcentrum YMCA

Bazén YMCA je 25 metrů dlouhý, má 3 plavecké dráhy, teplota vody 25 – 26°C. Dále nabízí aerobic, masáže, posilovnu, aqua aerobic, saunu, masáže, posilovnu a spinning

Adresa: Palác YMCA – Na Poříčí 12, Praha 1 (cca 200 m od stanice metra Náměstí Republiky)

Telefon: 224 875 811

www.scymca.cz  

Sport klub U DIVADLA

Atypický bazén má rozměry 9 x 5 metrů, hloubku 1,35 a teplotu 28°C. Bazén je vybaven podvodním osvětlením a podvodní hudbou. Dále je k dispozici vířivka, masáže, sauna, fitness a solárium.

Adresa: Rytířská 22, Praha 1 (cca 200 m od stanice metra Můstek)

Telefon: 221 094 331

 www.sportklubudivadla.cz 
 

Multifunkční hřiště


Veřejné hřiště Na Františku

Multifunkční sportovní areál nabízí všestranné sportovní vyžití všech věkových kategorií. Na ploše s umělou trávou o rozměrech 40x20 m je možné hrát fotbal či házenou. V zimě se mění na umělou ledovou plochu. Je zde  víceúčelové hřiště s umělým povrchem, které  je určeno pro tenis, volejbal, basketbal a nohejbal. V areálu je vybavení pro stolní tenis, minigolf, dětské hřiště (houpačky, prolézačky), lanová pyramida, horolezecká stěna a atletická rovinka.

Sportovní areál je vybaven konfortními  šatnami se sprchami a WC. Je zde možnost občerstvení a možnost zapůjčení sportovního náčiní.

V pracovních dnech je areál v době do 16 hod. přednostně využíván dětmi ze ZŠ a MŠ. V době pro veřejnost a sportovní organizace(do 22 hodin) lze sjednat rezervační hodiny na jednotlivé sportoviště.

Adresa:  Kozí, Praha 1 (vedle nemocnice Na Františku)

Telefon:  602 294 864

www.hristenafrantisku.cz
 

Veřejné hřiště Masná

Na víceúčelových  hřištích s umělým povrchem lze hrát malou kopanou tenis, nohejbal, volejbal a streetball. Lze využít  šatnu. Dále je zde dětské hřiště a oddechová zóna. Možnost zapůjčení sportovního náčiní. Hřiště je po rekonstrukci. V pracovních dnech je areál v době do 16 hod. přednostně využíván dětmi ze ZŠ a MŠ. V době pro veřejnost a sportovní organizace(do 22 hodin) lze sjednat rezervační hodiny na jednotlivé sportoviště.

Adresa:  Masná ulice, Praha 1

Mobil:  724 172 309

http://www.praha1.cz/cps/skolstvi-hriste-pro-deti-a-mladez-Masna.html
 

Veřejné hřiště v ulici Lannova

Komplex hřiště a parku v oploceném areálu, který je rozdělen na čtyři části. Na prvním jsou herní prvky určené dětem od dvou do šesti let. Vybavené je nerezovou skluzavkou, šplhací stěnou, pískovišti, jsou tam pružinové kolíbky a závěsné houpačky. Na  druhém  hřišti  jsou herní prvky určené pro děti od 6 do 12 let. Je  vybavené  lanovou  pyramidou  a  multifunkční sestavou.  Třetí  hřiště je určené pro míčového s možností zapůjčení sportovních potřeb. Všechna hřiště mají umělý povrch a jejich využití je zcela zdarma. Ve čtvrté části se nachází poměrně rozsáhlá parková ploch, která je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Parková plocha je občas využívána pro kulturní (koncerty) a sportovní akce, které jsou rovněž bezplatné.

Otvírací doba:  1.6. – 31.8. od  9:00 do 21:00 hod.

                           1.9. -  31. 10. a  1.4. – 31.5. od 9:00 do 20:00 hod.

                           1.11. – 31.3. od 10:00 do 18:00 hod.   

Aktivity jiných provozovatelů


 Trampolíny Praha

Skákání, stejně jako chůze, je jednou z přirozených lidských vlastností. U nás můžete vyzkoušet trénink s instruktorem na objednávku pro skupinu 1-10 lidí nebo kurzy skoků na trampolíně pro děti i dospělé. Nabízíme i exhibiční vystoupení a zábavná čísla.

Vedle přípravy dětí a závodníků má náš oddíl jako jediný v Praze otevřené kurzy také pro dospělé zájemce. Nejsou důležité ambice k soutěžení s druhými, důležité jsou ambice osobní, naučit se ovládat své tělo ve vzduchu a posunout tak své hranice v něčem novém. Přihlásit se může i ten, kdo na trampolíně nikdy nestál a myslí si, že by to nezvládl. Při tréninku se ke každému přistupuje individuálně. Trampolína je vhodná také jako průprava pro freestylová sportovní odvětví, kde je orientace těla v prostoru nezbytná. Skákáním na trampolíně komplexně zpevňujete svalstvo, trénujete drobná motorická vlákna, učíte se nové věci a vyplavují se vám endorfíny.

Oddíl skoků na trampolíně nabízí:
1.        kurzy skoků na trampolíně pro děti i dospělé
2.        Hodiny pro občasné zájemce
3.        Základní vybavení pro zájemce freestyle
4.        dárkové poukazy pro kamarády
5.        trénink s instruktorem na objednávku pro skupinu 1-10 lidí
6.        členství ve sportovním oddíle, který vychovává reprezentanty této Olympijské disciplíny.

Kontaktní osoba: Petr Dufek - tel.: +420 775 919 406
Kontaktní email:
provoz@trampolinypraha.cz  
Více na www.trampolinypraha.cz