Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Z Tyršova domu na střechu světa aneb oslavy zdravým pohybem
20-5-2015

Z Tyršova domu na střechu světa aneb oslavy zdravým pohybem

Velkou dávku odvahy a obratnosti musely prokázat děti z mateřských škol z Prahy 1, které se za pomoci svých paní učitelek a sokolských cvičitelek a cvičitelů vydaly pokořit nejvyšší vrcholy světa. Nevěříte tomu? A proč? V Praze 1 máme prostě šikuly, kteří – vybaveni cestovními pasy s obrázkem zeměkoule – zdolali jednotlivé horské velikány, kde na ně navíc čekali duchové hor se zvířátky.

Stateční malí horolezci vyrazili ve středu ráno krátce po deváté – a ne odněkud z hor či podhůří, ale pěkně od Vltavy, z Tyršova domu – a večer už zase byli pěkně doma ve svých postýlkách. Jak to všechno stihli, ptáte se? No vždyť už jsme to řekli: jsou to zkrátka šikulové z Prahy 1, přesněji z mateřských škol v Hellichově, Masné a na Národní, které se na neobvyklou expedici přihlásily.

No tak dobře, bylo to trochu jinak, a to díky obětavým sokolským cvičitelkám a cvičitelům, kteří dokážou připravit skvělý program a ještě k tomu vměstnat velehory z celého světa do jedné tělocvičny. A vůbec nevadí, že skalní stěny, převisy a horské chodníky nahradily lavice, švédská bedna, bradla, kůň, kruhy, hrazda, žebřiny, kladina a malá lezecká stěna. Napínavé a plné soutěživého nadšení to bylo i tak. Zvlášť když nechyběl nefalšovaný základní tábor, kde ale naši horolezci oproti těm dospělým neodpočívali, ale procvičovali chytrost i šikovnost.

A to nebylo všechno, co Česká obec sokolská pro naše děti přichystala, protože ty si kromě výhledů z „osmitisícovek“ mohly užívat prohlídku Tyršova domu i loutkové divadelní představení.

„Program, který členové České obce sokolské pro naše děti připravili, byl opravdu krásný a pestrý, což bylo vidět už z nadšení dětí při plnění jednotlivých úkolů, které hravou a zábavnou formou procvičovaly fyzickou kondici a obratnost dětí včetně jemné motoriky,“ ocenila radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, která se přišla na „horolezeckou expedici“ předškolních dětí podívat.

My jsme Tyršův dům navštívili ve středu, jeho areál je ale plný akcí a zážitků už od pondělí, a to po celý týden až do neděle. Česká obec sokolská totiž oslavuje 25. výročí znovuobnovení své činnosti a současně také 90. výročí slavnostního otevření právě Tyršova domu v Praze.

„Je mi ctí poblahopřát České obci sokolské a jejím členům, poděkovat jim za velkou práci, kterou vykonávají pro zdravý životní styl všech generací, a popřát jim hodně zdaru v dalších letech,“ prohlásila Eva Špačková.

Slavnosti pořádané ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 a pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, který je rovněž 1. místostarostou České obce sokolské, se jmenují SokolGym 2015 a vy se do nich můžete také zapojit. Pestrý program je totiž určený pro širokou veřejnost a tvoří ho řada sportovních, kulturních a vzdělávacích akcí pro všechny věkové kategorie.

V pondělí a úterý byl program připraven hlavně pro žáky základních škol a víceletých gymnázií a ve středu dopoledne pro děti z „mateřinek“. Odpoledne mohli přijít rodiče s dětmi a vyzkoušet si společné cvičení a navíc se podívat na loutkové divadlo.

Pro dospělé byly od pondělí do středy v odpoledních a podvečerních hodinách připraveny workshopy (parkour, fitjazz, BOSU Cardio, rope skipping a další) a unikátní komentované prohlídky Tyršova domu.

Čtvrtek bude věnován zdraví a zdravému životnímu stylu. Nabídne řadu workshopů a seminářů (pohodová gymnastika, tai-chi, zdravá výživa, lymfatický systém – lymfodrenáže a další). Od 14 hodin se uskuteční zajímavý program pro seniorky a seniory z Prahy 1.

Součástí oslav budou také páteční divadelní představení ve velké tělocvičně a sobotní večerní slavnostní program na nádvoří Tyršova domu. V neděli vše vyvrcholí charitativním Během Petřínem.

Nalákali jsme vás? No tak si vezměte sportovní oblečení a obuv a přijďte na sokolské oslavy. Na všechny pořádané akce je vstup zdarma.  Další informace: www.sokol.eu   Odkaz na externí stránky
Z Tyršova domu na střechu světa aneb oslavy zdravým pohybem

Z Tyršova domu na střechu světa aneb oslavy zdravým pohybem

Z Tyršova domu na střechu světa aneb oslavy zdravým pohybem

FOTO (C) WWW.PETRNASIC.EU

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55