Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Fotbalový turnaj žáků si získal mezinárodní věhlas
24-6-2013

Fotbalový turnaj žáků si získal mezinárodní věhlas

Ve dnech 20. a 21.června 2013 se uskutečnil ve sportovním areálu Na Šancích již druhý ročník Mezinárodního turnaje v malé kopané žáků do 15 let. Hrálo se o „Pohár starosty MČ Praha 1“. Starosta ing. Oldřich Lomecký spolu s členem Rady MČ Praha 1 ing. Pavolem Škrakem se zúčastnili zahajovacího i závěrečného ceremoniálu. Předání cen na této úrovni dodalo na významu celé akce, kterou pan starosta označil „jako naplňování vzájemných partnerských smluv v praxi“. Pan radní přislíbil, „že vzhledem k ohlasu turnaje, uspořádáme příští rok třetí ročník“, což bylo ze strany účastníků velmi pozitivně přijato.

Turnaje se zúčastnila družstva z partnerských měst Bamberg, Bratislava-Staré Město, Budapešť-Budávar, region Jesenicko, izraelský Rosh Ha´ayin, italská Monza a francouzský Nimes, která doplnil tým MČ Praha 1. Již z tohoto výčtu je zřejmé, že oproti loňsku se o dvě družstva zvýšila účast zahraničních družstev, což přispělo ke skvělé atmosféře i vyšší úrovni zápasů.

Nebyla nouze o dramatické boje do posledních vteřin. O postup do semifinále mezi Jesenickem a domácím celkem a stejně tak v boji o třetí místo opět mezi Jesenickem a Bambergem rozhodovaly až pokutové kopy. V obou případech bylo úspěšné Jesenicko. Opakovalo se loňské finále, ve kterém nastoupil obhájce prvenství Roh Ha´ayin proti celku z Budapešti. Ve velmi napínavém utkání bylo nakonec šťastnější maďarské družstvo, kterému se v samotném závěru podařilo vstřelit vítězný gól, přestože v průběhu utkání je ochránily čtyřikrát rámy brankové konstrukce.

Zajímavý průběh turnaje potvrzuje konečné pořadí, kde oproti loňsku nezůstal „kámen na kameni“. Nejlepším střelcem se stal s 11 góly Patrick Gortler z Bambergu, nejlepším brankářem Jiří Matějka z Jesenicka a Cenu fair play si zaslouženě odvezl mladičký celek z Nimes. Byla radost sledovat družstvo z Monzy, které sice skončilo poslední, ale každé utkání si velmi užívalo.

Ke zdaru celé akce přispělo výborné organizační zabezpečení včetně stravy a ubytování. Všichni účastníci zaslouží absolutorium za vyrovnání se s enormními podmínkami, kdy se po oba dny hrálo za tropických veder. Samozřejmě, že byl kladen důraz na pitný režim a vhodný hrací systém.

Všichni účastníci si pochvalovali nejenom organizační stránku této sportovní akce, i přístup vedení MČ Praha 1 a vstřícnost organizátorů při řešení jejich požadavků. Těší se na účast v příštím, již třetím, ročníku turnaje „O pohár starosty MČ Praha 1“ . Lze konstatovat, že turnaj byl výbornou reprezentací MČ Praha 1 mezi partnerskými městy.

VÝSLEDKY:
1. místo: Budapešť-Budávar (Maďarsko)
2. místo: Rosh Ha´ayin (Izrael)
3. místo: Jesenicko
4. místo: Bamberg (Německo)
5. místo: MČ Praha 1
6. místo: Bratislava-Staré Město (Slovensko)
7. místo: Nimes (Francie)
8. místo: Monza (Itálie)