Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Aktuality

Po létě opět odstartovala „Setkání s kulturou“
20-9-2017

Po létě opět odstartovala „Setkání s kulturou“

Zářijovému „Setkání s kulturou“ vévodily ladné tóny harf. Městská část Praha 1 a Středisko sociálních služeb Praha 1 totiž na další představení tohoto kulturního cyklu pozvaly dokonce celé kvarteto harfistek s názvem „PRAH-A-HARP“.
Senioři oslavili v předstihu svůj svátek. A nebyli na to sami…
10-9-2017

Senioři oslavili v předstihu svůj svátek. A nebyli na to sami…

„Život byl vždycky dar nad mé síly, kdykoliv jsem byl sám“, můžeme číst v nádherné Romanci pro křídlovku českého spisovatele a básníka Františka Hrubína. A že nebýt sám je krásná věc, se přesvědčil každý, kdo dorazil na Žofín, kde Městská část Praha 1 uspořádala zábavné odpoledne, na které pozvala všechny babičky, dědečky, maminky, tatínky i ty nejmenší a které se jmenovalo „Hvězdy září v září“.
Setkání s kulturou: Český advent a Vánoce ve středověku
22-11-2017

Setkání s kulturou: Český advent a Vánoce ve středověku

Vánoční program, na němž vystoupí rodinné uskupení Schola Specialis Familiae s různými středověkými hudebními nástroji, se uskuteční ve středu 13.12.2017 od 15 hodin v Malostranské besedě. Vstupenky jsou zdarma k vyzvednutí v informačních centrech MČ Praha 1 ve Vodičkově ulici a na Malostranském náměstí od čtvrtka 30.11.2017. Z kapacitních důvodů není možný vstup bez vstupenky.
Vycházka Colloredo-Mansfeldský palác
22-11-2017

Vycházka Colloredo-Mansfeldský palác

Další vycházka z cyklu Klikaté cesty Prahou se uskuteční v úterý 12.12.2017 od 14 hodin. Na vycházku se hlaste od 1.12.2017 u Karolíny Schwarzové, tel. 725 397 934, a Terezy Noskové, tel. 607 048 183, od 9. 11. Podrobnosti o srazu získáte při registraci.
Vánoční trhy v Lysé nad Labem
22-11-2017

Vánoční trhy v Lysé nad Labem

Zveme seniory z Prahy 1 ke společné návštěvě Polabských vánočních trhů 2017 na Výstavišti Lysá nad Labem. Pojedeme společně vlakem 8.12.2017, sraz je u pokladen na Masarykově nádraží v 9 hodin. V letošním roce je výstava spojena se soutěží Vypečené cukrování. Soutěže se může zúčastnit každý, kdo doručí deset identických vzorků jednoho druhu cukroví, dobře zabalených v krabičce, buď poštou, nebo osobně na Výstaviště do Lysé nad Labem. Návštěvu vánočních trhů tedy můžete spojit s předáním soutěžních vzorků.
Vzhůru na Mars
22-11-2017

Vzhůru na Mars

Lety na Mars a osídlení rudé planety je téma, o kterém se v poslední době mluví velmi často. Kosmické sondy přinášejí podrobné snímky pořízené z oběžné dráhy i z povrchu planety, zkoumají atmosféru i mineralogické složení a chemické vlastnosti tamějších hornin. Co nás na Marsu čeká? Jak to bylo s vodou na Marsu? Jakým směrem se bude ubírat výzkum Marsu v nejbližších letech? Bude někdy cesta lidí na Mars realitou?
Co dělat, když... nám nevyjde nákup
22-11-2017

Co dělat, když... nám nevyjde nákup

Zástupci Občanské poradny vám v úterý 5.12.2017 od 14 hodin v klubu seniorů Haštalka, Haštalská 7, vysvětlí, jak postupovat při řešení různých problémů spojených s nákupem zboží a služeb (spotřebitelské smlouvy, koupě zboží a služeb – v prodejně, na dálku, na předváděcích akcích, reklamace zboží, možnost výměny či opravy zakoupeného zboží, odstoupení od smlouvy, možnost vrácení peněz, řešení sporů z kupních smluv mimosoudní i soudní cestou, řešení dluhů ze spotřebitelských smluv, změny dodavatelů služeb a energií). Přijďte, dozvíte se spoustu zajímavých a užitečných věcí.
Vánoční kutění s Terezou
22-11-2017

Vánoční kutění s Terezou

Volné pokračování malého kurzu výroby netradičních vánočních dekorací. Ve čtvrtek 30.11.2017 ve 14 hodin v klubu seniorů Haštalka, Haštalská 7, vás seznámíme s dalšími jednoduchými technikami výroby dekorací z materiálu, který máte doma. Přineste si s sebou, pokud máte doma: noviny, malé korálky a perličky (třeba starý roztržený náhrdelník), mělkou mističku nebo talířek, čajovou svíčku, lepidlo, tužku, nůžky. Na společné kutění se těší Tereza
Pozvání do nově otevřeného pohybového centra
23-8-2017

Pozvání do nově otevřeného pohybového centra

Od září se rozbíhají pravidelná cvičení v pohybovém centru Tělocvična, které bylo nově otevřeno na adrese Žitná 13, Praha 1. Pohybové centrum je určeno pro seniory a další občany Prahy 1 a všechna cvičení budou pro obyvatele naší městské části zdarma. Těšit se můžete na tato cvičení: posílení páteře, orientální tance, cvičení na židlích, základní tělocvik, sebeobrana pro seniory, kondiční cvičení pro ženy, cvičení na žíněnkách, jóga, pilates, Jiu-Jitsu, seniorský taneční kroužek Medunky; součástí centra je i malá posilovna pro individuální cvičení.