PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY Z PRAHY 1

Pernštejn – hrad

Velké Meziříčí

Odjezd autobusu od hotelu Intercontinental v Pařížské ulici čp. 30.

Přihlašování pouze osobně přes podatelnu ÚMČ Praha 1, Vodičkova 18, odhlašování stejným způsobem, popř. telefonicky: 221 087 280, 221 097 300.

Výlety jsou organizovány zdarma a pouze pro občany seniorského věku s trvalým bydlištěm na Praze 1 /doprava, návštěva objektů, oběd, služby průvodce, koordinátor výletu/.

Na tento červencový výlet se
ÚTERÝ 19. ČERVNA 2018

Nový způsob přihlašování. Pro velký zájem o seniorské výlety sdělujeme, že se senior může přihlásit pouze na 1 výlet v daném měsíci a upřednostněni budou ti, kteří se nezúčastnili minimálně 3 posledních výletů. V první možný den přihlášení na daný výlet bude přihláška umožněna jen těm, kteří neabsolvovali minimálně dva poslední výlety. Všem ostatním bude přihláška otevřena týden od prvního možného data přihlášení na daný výlet. Tímto se chceme vyhnout frontám v den přihlašování a vyhrazujeme si možnost daného seniora z výletu odhlásit, pakliže by nesplňoval výše zmíněné podmínky. Děkujeme za pochopení.

Den před odjezdem výletu je možné zavolat Mgr. Karla Ulma a zeptat se, zdali se neuvolnilo místo.

V případě naplnění kapacity výletu bude sdělen stav. V případě změny bude každý zúčastněný řádně a včas informován telefonicky. Tímto také žádáme uvést vždy telefonní kontakt, nejlépe mobilní telefon.

Úterý 24.7.

19.
září 2018

Bratislava – družební zájezd

Tradiční družební zájezd do partnerského města Bratislava – Staré Mesto. Zájezd zahrnuje dopravu, plnou penzi, ubytování ve 2-hvězdičkovém hotelu (2 a 3 lůžkové pokoje), prohlídky turistických destinací, služby průvodce. Senior se podílí částkou Kč 1.000,--. Vzhledem k obvykle velkému počtu přihlášených budou všichni zařazeni do slosování a preferováni ti, kteří se výletu v minulosti nezúčastnili. Vylosovaní zájemci budou zveřejněni na Seniorské nástěnce v Infocentru MČ Praha 1, Vodičkova 18 dne 3. září 2018 a bude jim sdělen následující program s podrobnými informacemi k zájezdu.

ÚTERÝ 14. SRPNA 2018

Horažďovice – zámek

Písek

Odjezd autobusu od hotelu Intercontinental v Pařížské ulici čp. 30.

Na tento listopadový výlet se
ÚTERÝ 2. ŘÍJNA 2018

Kluby seniorů - aktivizační programy - přehled aktivit v roce 2018

Aktuální informace o programech Klubů seniorů
najdete na stránkách Střediska sociálních služeb Praha 1
>>> ZDE <<<

Klub seniorů Haštalka

2018 Klub seniorů Haštalka

Klub seniorů Týnská

2018 Klub seniorů Týnská

Klub seniorů Tomášská

2018 Klub seniorů Tomášská

Klub seniorů Benediktská

2018 Klub seniorů Benediktská

Klub seniorů Samcova

2018 Klub seniorů Samcova

Reportáže z akcí pro seniory

Ples seniorů 2013

POZOR! Aktualizováno - nové sady fotografií ke stažení! Krásné slečny, s výrazným (a krásně voňavým) líčením, čelenkami a kloboučky s pery a ladnými ručkami v elegantních rukavicích – i to byl letošní Ples seniorů, pořádaný Městskou částí Praha 1. Hned na začátku avizoval jeho moderátor Vladimír Hron, že celý večer bude takovým „filmovým spektáklem“, a měl pravdu.

Naši senioři strávili sváteční den s Milanem Drobným

Svátek svatého Václava nabídl seniorům Prahy 1 už druhé „Drobotiny“ – pořad, který pro ně připravuje populární zpěvák Milan Drobný. Krásné písničky i zajímaví hosté přilákali na Novotného lávku velké množství našich starších spoluobčanů, kteří své účasti rozhodně nelitovali. A co vy? Tentokrát jste nedorazili? Tak to příště určitě napravte!

Senioři Prahy 1 se vypravili na expedici kolem světa

Více než šestnáct set roků činil součet věku všech účastníků jedinečného projektu Střediska sociálních služeb a Městské části Praha 1. Dostal název Expedice kolem světa 2012 a jeho účastníci poznali doslova celý svět. A to přes to, že neopustili malebné údolí Sázavy mezi městy Kácov a Český Šternberk. Tam totiž, v areálu Masarykova tábora YMCA v Soběšíně, sídlil první ročník letního tábora pro seniory z Prahy 1.

Žofín se výborně bavil

AKTUALIZOVÁNO - NOVÉ FOTOGRAFIE!! Na web byla přidána rozsáhlá plesová fotogalerie J.KOTKA!!  Nedělní podvečer patřil v Paláci Žofín významné společenské události – tradičnímu plesu seniorů Prahy 1, který se letos konal pod názvem „Jen pro ten dnešní den“. Pořadatelem a hostitelem akce byla Městská část Praha 1.

Do Reduty zavítali Oldřich Lomecký a Eva Jurinová

Zcela zaplněná Reduta přivítala ve čtvrtek odpoledne starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého a televizní moderátorku Evu Jurinovou. Oba si přišli popovídat se seniory první městské části v rámci pravidelného a oblíbeného pořadu Odpoledne s osobností.

Začala distribuce vstupenek na Ples seniorů

Obrovský zájem zaznamenal úterní start distribuce vstupenek na Ples seniorů, který pořádá první městská část 4. března na Žofíně. Celkem bude seniorům z Prahy 1 rozdáno 950 vstupenek. Každý starší občan má nárok na dva lístky, které si může vyzvednout v Informačním centru Městské části Praha 1 ve Vodičkově ulici.

Reduta opět praskala ve švech

Aktualizováno! Fotogalerie Odpoledne s osobností v Redutě 19.4.2012 - Vlastimil Harapes, Helena Čelišová a Jiří Veselý. Další fotogalerie z minulých setkání: 5.4.2012 - populární zpěvák a člen Divadla Semafor a Divadla Rokoko , úspěšný televizní a estrádní konferenciér a moderátor Karel Štědrý, 15.3.2012 - Karel Ulm  a Pavlína Filipovská, 16.2.2012 - Eduard Hrubeš, Markéta Stránská, Daniel Hodek, Hana Píšová a Marta Richterová, 1.2.2012 - scenárista, dramatik a režisér Zdeněk Troška, 19.1.2012 - významný český režisér Karel Smyczek, Tereza  Nosková a Karolina Polverini.
Výlet seniorů 6.5.2012 do Kratochvíle a Vodňan
Výlet seniorů 3.5.2012 do Grabštejna a Hrádku nad Nisou