Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Škola v přírodě

Aktuality:

Zimní pobyt s Eskymákem Šumákem
4-10-2018

Zimní pobyt s Eskymákem Šumákem

Přijeďte si za Eskymákem Šumákem užít zimní radovánky. Zažijete spoustu dobrodružství. Pobyt je určen pro děti předškolního a mladšího školního věku.
Letní pobyt ve škole v přírode v podhůří Šumavy
23-1-2018

Letní pobyt ve škole v přírode v podhůří Šumavy

Škola v přírodě Čestice pořádá o letních prázdninách pro děti mateřských škol , žáky 1. až 3. tříd základních škol a děti zaměstnanců ÚMČ Praha letní pobyt ve škole v přírodě v podhůří Šumavy 20. 7. - 27. 7. 2018. Letošní pobyt je jubilejní, již desátý a nese název "Letem světem".
Stálá Škola v přírodě a ŠJ Čestice nabízí pobyt pro rodiče s dětmi
20-9-2017

Stálá Škola v přírodě a ŠJ Čestice nabízí pobyt pro rodiče s dětmi

Stálá "Škola v přírodě a ŠJ Čestice" nabízí pobyt pro rodiče s dětmi 2. - 9. 2. 2018

 

 

 

 

Zřizovatelem Školy v přírodě Čestice je Městská část Praha 1, Vodičkova 18. Škola je zřízena jako školské zařízení, jehož účelem je zmírňovat negativní účinky znečištěného životního prostředí na předškolní děti.

Škola je v provozu od roku 1988. Nachází se v Česticích v jižních Čechách v podhůří Šumavy, nedaleko Volyně a Strakonic na okraji menší vesnice. V okolí je zachovalé a čisté přírodní prostředí, hodně lesů a luk v pestrém kopcovitém terénu. Čestice jsou střediskovou obcí s vlastním životem, zatím bez většího turistického ruchu. Je zde Obecní úřad, lékař pro dospělé, pošta, obchod a místní základní a mateřská škola.

Děti zde mají jedinečnou možnost velkého vyžití při pobytech venku a možnost pozorování přírody a života na vesnici se vším, co k tomu patří. Během pobytu se pro ně organizují zajímavé činnosti ze všech oblastí výchovy. Je možné dohodnout různé exkurze se zaměřením na poznávání přírody a zvířat, půldenní nebo celodenní výlet do okolí. V náplni každého turnusu je i práce s přírodninami a jejich sběr pro další použití ve škole.

Turnusy jsou pro školy MČ Prahy 1 10 -14 denní, vzhledem k tomu, že se jedná o ozdravné pobyty dotované zřizovatelem. Školy MČ PH 1 se zařazují do turnusů přednostně. U ostatních škol se domlouvá délka turnusu a počet dětí (na místa nevyčerpaná dětmi z MČ PH1)  individuálně, minimálně od 7 pobytových dnů.

 Adresa  Čestice 8, 387 19, Čestice
 Ředitelka  Mgr. Kateřina Vršková
Tel./fax  383 396 103 / 383 396 103
 e-mail  svp.cestice@seznam.cz 
 webová stránka  www.svp-cestice.cz 
 fotografie  

 

Nabídka letního tábora v Česticích

Tajemství kouzelné skříně - letní pobyt v přírodě pro děti

Škola v přírodě Čestice pořádá o letních prázdninách v termínu 21. 7. - 28. 7. 2017 pro děti z MŠ, a pro děti z 1. až 3. tříd ZŠ a děti zaměstnanců ÚMČ Praha 1 letní pobyt v přírodě.