Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Co pomůže zvýšit čtenářskou gramotnost? Kniha.
27-10-2017

Co pomůže zvýšit čtenářskou gramotnost? Kniha.

Trochu provokativní odpověď ve své jednoduchosti, ale pravdivá. O knihách, čtenářství, ale nejen o nich se diskutovalo ve čtvrtek 19. 10. 2017 v prostorách Knihovny Václava Havla, kde se sešla Pracovní skupina (PS) MAP na téma ČTENÁŘSKÁ GRAMOTNOST (ČG).
Složení PS bylo rozmanité a za přispění všech přítomných se PS nesla na vlně pozitivní energie a otevřenosti. Díky diverzifikovanému složení vystupujících a diskutujících jsme se dozvěděli mnohé o programech knihoven pro školy a jejich ochotě dále specificky rozvíjet spolupráci se ZŠ Prahy 1, o požadavcích a přínosech školní knihovny na příkladu Malostranské ZŠ, o příkladech dobré praxe rozvoje ČG z úst Mgr. Wolfové z Brány jazyků, o aktuálních zdrojích a vzdělávacích trendech doporučovaných Novou školou, o.p.s., ale i o bariérách pro realizaci změn.
Trochu jsme si postěžovali na nevalné výsledky českého školství v oblasti čtenářské gramotnosti v testech PISA a zvažovali jsme, co a jak můžeme zlepšit. Pracovní skupiny se (na základě pozvánky na webu MČ Praha 1) zúčastnil také pan Jiří Brož, který přítomné účastnice zaujal svou nabídkou hraných úryvků z klenotů české i světové literatury. Bylo toho ale mnohem více! Všem zúčastněným velice děkujeme! Vážíme si Vašeho času a věřte, že usilovně namáháme své mozkové závity, abychom Váš vklad vhodně využili.

Realizační tým MAP P1

Zapis_Ctenarska_gramotnost_19102017.pdf

Priloha1_Prezentace_CG_M_Vencova.pdf

Priloha2_Prezentace_CG_E_Wolfova.pdf

Priloha3_Lit_porady_pro_deti_mladez_JIRI_BROZ.pdf