Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Oslavy Dne dětí na Žofíně se vydařily
1-6-2011

Oslavy Dne dětí na Žofíně se vydařily

První červnový den patřil stejně jako každoročně dětem a jejich svátku. Děti z Prahy 1 mohly svůj sváteční den prožít na Slovanském ostrově, kde pro ně Městská část Praha 1 připravila krásný celodenní program. Na děti tak čekaly písničky, malování, dětský vláček, ale třeba také středověcí rytíři, bojující o svůj hrad, čest a srdce půvabných žen, nebo stříkání vody na cíl s hasiči či prohlídka moderní sanitky Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy.

„Všechny vás moc vítám a doufám, že si užijete všechny připravené soutěže i ceny, které vyhrajete,“ přivítala na začátku oslav přítomné natěšené děti radní Prahy 1 Karolina Polverini. A program stál opravdu za to a dětem se očividně velmi líbil.

Hned u vchodu do Paláce Žofín přichystala firma JCDecaux výtvarný koutek a slíbila, že ty nejlepší obrázky budeme moci obdivovat na zastávkách MHD. Kousek od malých výtvarníků se pro změnu uvelebili fandové stavebnice Lego.

Všichni na hrad!

Velký zájem tradičně vyvolával nafukovací „hrad“, v tomto případě tedy spíš slon, který je populární a už tradiční součástí akcí pořádaných první městskou částí, na nichž se podílejí městští strážníci. Ti vedle dohlížení na nekončící frontu před slonem vozili děti i na dětské motorové čtyřkolce a na malé terénní „bugině“.

Od rána byly také nepřetržitě obsazeny vagonky dětské vláčku s názvem Český lvíček, jenž děti po celý den bezplatně vozil.

Kousek od něj se už rozprostíral zcela jiný svět. Svět, který tvořili rytíři, tito byli prý z Hückeswagens, dále stan známý z obrázků znázorňujících středověké bitvy, všudypřítomné hrozivě vypadající zbraně a v neposlední řadě pak krásné a divoké ženy s uhrančivýma očima. Svět druhé poloviny čtrnáctého století.

Velmi vyhledávané bylo také stanoviště dobrovolných hasičů z Prahy 1, kde mohli malí i velcí návštěvníci obdivovat motorový člun se vším potřebným vybavením, sekery, páčidla, palice, kladiva, špičkovou motorovou pilu, ale také řadu helem, včetně těch opravdu historických. A chybět samozřejmě nemohlo populární stříkání hasičskou hadicí na terč.

Je libo portrét?

Spoustu šikovných rukou bylo vidět ve výtvarné dílně Sdružení výtvarníků Karlova mostu, kde se v průběhu dne rozšiřovala výstava právě dokončených dětských kreseb až opravdu do úctyhodných rozměrů. A když k tomu připočteme, že výtvarníci navíc řadě dětí vytvořili zdařilé portréty, nebylo divu, že tam bylo neustále plno.

Dílnu si nenechaly ujít ani děvčata z 5. B ZŠ Brána jazyků ve Vojtěšské ulici. „Vedle výtvarné dílny se mně a holkám líbilo například šermování, kdy jsme spolu navzájem soupeřily s meči,“ řekla jedna z nich, Ornella Buxbaumová, která si – stejně jako její spolužačky Bára Máchová, Adéla Rajdlová a Sofie Rahmanová – odnášela domů svůj portrét.

Ještě před tím ale využily toho, že nejen jim, ale také ostatním dětem a dospělákům věnovala společnost La Festa Catering příjemný dárek – po celý den zdarma výtečnou grilovanou šunku.

A dárků bylo více: například společnost Volkswagen darovala těm nejmenším reflexní vesty a malá gumová (prý antistresová) autíčka a o správný pitný režim se postaraly Karlovarské minerální vody, a.s., které věnovaly ovocné nápoje Bimboo Frutta a vody Aquilla.

Zajímavý byl také doprovodný program, který mimo jiné nabídl taneční vystoupení dětí z Dětského domova Krásná Lípa, diskotéku pro nejmenší nebo třeba nezapomenutelné písničky z legendárního muzikálu Pomáda.

Tak zase příští rok na shledanou!Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1
Dětský den Prahy 1 na Žofíně
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29