Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Petrská - 22.12.2009

Dotaz: Dobrý den, po záplavách v roce 2002 jsem by přesvědčen, že budou některé ulice upraveny tak, jak se sluší na Prahu 1 a jak to bylo mnohde provedeno. Bohužel se tak nestalo a to v části ulice Petrská od ul. Mlynářské k Těšnovu. Část od Petrského náměstí až ke kostelu sv. Petra je hotová, ale zbytek Petrské ulice by si to zasloužil také. Také doufám, že bude odstaněn objekt bývaleho Telecomu dnes O2, který hyzdí celou ulici. Pan achchitekt nebo nástupnická firma a i stavební úřad by měli zapaltit tučnou pokutu za to, že povolili a raalizovali tuto hrůznou komunistickou stavbu. Na místě by bylo potřeba postavit něco, co by zapodlo ve svých rysem do domů v okolí. Není to sice Staré město a i Nové město není schpnou absorbovat takovouto stavbu.

Odpověď KAS/OÚR: Neutěšený stav východního konce Petrské ulice vede MČ P1 v patrnosti a zřejmě již v příštím roce dojde k nápravě současného stavu. Osazení tabulek s názvy ulic provádí MHMP, po prověření stavu, bude podnět postoupen k referentům číslování domů a evidence ulic. Uliční hodiny na Těšnově jsou s největší pravděpodobností v majetku Eltoda, které jako soukromý subjekt spravuje svůj majetek nezávisle na MČ.