Doprava a parkování Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Parkování v modré zoně pro cizince

Dobrý den, ráda bych se zeptala na možnost parkování v modré zoně. Jsem cizinka s potvrzením o přechodném pobytu na P1, mám nárok na získaní rezidentní karty? Pokud ano, tak kolik budu platit za její vystavení? Bydlím totiž s přítelem, který již takovou kartu vlastní ale chtěla bych si pořídit vlastní auto. Jedná se v tomto případě o poplatek za první auto, nebo již druhé? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den,

ano, máte nárok na vlastní rezidentní kartu za cenu 700,-- Kč/ročně (po 65 letech 350,-- Kč).

Cizí státní příslušníci, občané EU, žijící v Česku:
- platný občanský průkaz (ID card) nebo cestovní pas a průkaz o povolení k pobytu, nebo platný občanský průkaz (ID card) nebo cestovní pas a průkaz o přechodném pobytu nebo hraniční průvodku.

Cizí státní příslušníci ze států mimo EU, žijící v Česku:
- platný cestovní pas s platným vízem nebo cestovní pas a průkaz o povolení k pobytu.

2) žadatel musí mít právní vztah k vozidlu, pro které je karta vystavována, vyplývající z ustanovení § 23, písm. c) zákona č.13/1997 Sb., o pozemních komunikacích ... viz Metodika

V případě jakýchkoliv nejasností, prosím, kontaktujte přímo pracovníky výdejny Zóny placeného stání, nejlépe telefonicky - 221 097 176, 221 097 179 nebo 221 097 180. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem


Zuzana Málková
vedoucí oddělení