Doprava a parkování Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Je vůbec možné, abych za použití stativu při fotografování na Karlově mostě platil 250 tisíc korun? (dotaz 026/2011)

Dobrý den

odpověd na tento dotaz byl hloupý vtip nebo to pán úředník myslel vážně??? http://www.praha1.cz/cps/ptejte-se-10465.html Pokud je toto myšleno vážně tak je třeba takové úředníky naházet do Vltavy z Karlova mostu!!!! Karlův most je kulturní památka patřící veškérému lidu a pokud bude fotografována v noci kdy na ní není turistický ruch tak nevím za co chcete kurva 250 000!!!! To je bezostyšné a donebe volající obohacování se!!!! Chápal bych to v případě reklamní fotografie, ale toto je sakra dotaz na soukromej portrét!!! Zajímalo by mne zda si městská část udělila na svoje fota z Karlova mostu vyjímku a osvobodila se od poplatku a nebo zda prostě poplatek neuhradila!!!! Vzpomatujte se!!!


Vážený pane,

je obtížné odpovídat pouze věcně na Váš vulgární dotaz. Odpověď, kterou jste si četl, byla správná. Jednorázový poplatek byl zaveden Radou HMP jako regulační prvek z důvodu velkého zájmu o komerční využití Karlova mostu. Tedy nikoliv pro obohacení městské části (příjmy z místních poplatků by snadno mohly být vyšší), ale právě proto, aby tato kulturní památka nesloužila pro jakékoliv komerční využití a byla kdykoliv k dispozici veřejnosti.

Pavel Kotlár
dopravní značení
Oddělení dopravně-komunikační