Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Zlatá

Pojmenování bylo na tuto ulici přeneseno z dnešní ulice Náprstkovy v r. 1905. Tam mělo skutečné opodstatnění, neboť už od 14. st. se v blízkém okolí usazovali zlatníci a šperkaři. Viz Náprstkova.

Výjímečně klikatá a komplikovaná ulice, od níž navíc je nezbytné mít klíč. Kolmo vychází z Jilské ulice, vede kolem kostela sv. Jiljí do Husovy, dál pokračuje mimo osu původním směrem, přetíná Liliovou a za ní je uzavřena bránou, odkud pokračuje mezi domem a zdí Anenského kláštera k další bráně, jíž ústí do Anenského náměstí. Když zemřel známý pražský mecenáš Vojta Náprstek (1826 - 1894), byla ulice poblíž domu U Halánků na Betlémském náměstí, kde Náprstek začal budovat základy dnešního etnografického muzea (Náprstkovo muzeum) pojmenována po něm. Název Zlatá byl úředně přenesen na ulici, která zřejmě až do této doby žádné jméno neměla. Pojmenování Zlatá najdeme u ulic: Náprstkova, Maiselova.