Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Šeříková

Literatura zaznamenává šeřík (bez) neobvyklých rozměrů, jenž přečníval do ulice z Fleischingerovy zahrady (čp. 565).Odtud název.

Kolmo přetíná Vítěznou ulici, která navazuje na most Legií. Od roku 1841 na témže místě obstarával spojení Starého i Nového Města s Malou Stranou a Smíchovem železný řetězový most. Stavba tohoto tehdy teprve druhého pražského mostu byla velkou záležitostí pro celé město, tím spíše ovlivňovala bezprostřední okolí. Proto se v místech dnešní Šeříkové ulice říkalo U řetězového mostu. Název byl projednáván v roce 1891 v městské radě, avšak neprošel, zástupci města namítali, že řetězový most bude brzy nahrazen mostem kamenným a že navrhované pojmenování znamená germanismus v češtině. Název Šeříková platí snad někdy od roku 1870, tedy už krátce po tom, co ulice v polovině 19. století stavebně začala vznikat.