Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Rámová

Existuje dvojí výklad názvu. Ulice je pojmenována podle domovního znamení domu U modrého rámu (čp.738/4) anebo je název odvozen od soukenických rámů, které sloužily při práci výrobcům sukna, kteří se usazovali u sv. Haštala či v okolí Obecního dvora.

Krátká ulice dělí přibližně na polovinu domovní bloky mezi ulicemi Dlouhou a Haštalskou. Pojmenování Rámová je rozšířeno asi od poloviny 18. století. Soukeníci provozovali své řemeslo i na jiných místech vltavského břehu Starého Města i na území pozdějšího Nového Města, například nedaleko po proudu Vltavy v okolí kostela sv. Klimenta ležel dvorec "Rami", objekt, který je k roku 1398 nazýván "... magna curia dicta Ramhof..." Rada Starého Města potvrzuje statuta soukenického cechu roku 1340 a nedaleká ulice na Novém Městě se již od 15. století podle usazených řemeslníků jmenuje Soukenická.