Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Perlová

Vojtěch Had z Proseče vlastnil v ulici od roku 1641 nárožní dům čp. 365/10. V roce 1649 získal šlechtický predikát a psal ke svému jménu z Perlštejna. Odtud pravděpodobně i název ulice.

Krátká, ale velmi živá ulice spojuje Uhelný trh s Jungmannovým náměstím. Na jižním konci ulice byla v hradbách Starého Města branka, která vedla do míst, jimž se ve středověku říkalo Na písku. Proto původní pojmenování znělo U fortny k Panně Marii Sněžné nebo jenom U fortny. Na těchto písečných polích založil Karel IV. den po své korunovaci (2. září 1347) klášter a kostel pro řád karmelitánů. V současné době sídlí zde při kostele Panny Marie Sněžné františkáni. Podle Františka Rutha, autora Královské kroniky hl.m. Prahy, mívali zde ve středověku domky se zahrádkami ševci, tkalci a krejčí. Současný název Perlová (starší literatura používá názvu Perlova) se prvně objevuje v roce 1769. Dominantu ulice tvoří moderní dům s čp. 371/5, z ulice 28. října or. č. 1, který nechal postavit obchodník s textilem Amschelberg podle projektu architektů Milana Babušky a Františka Řeháka, dům ARA, později Perla, sloužil výhradně k prodeji látek a módního zboží. Nárožní věž byla využita pro administrativu. Celá stavba je nesena ocelovou konstrukcí, jednou z prvních v Praze. V současné době sídlí v domě banka.