Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Palackého

František Palacký (1798 - 1876), český historik, organizátor politického a kulturního života. Jeho hlavní dílo: Dějiny národu českého v Čechách i v Moravě, v němž v pěti dílech zpracoval naše dějiny od nejstarší doby do roku 1526.

Spolu s ulicemi Jungmannovou a Vodičkovou vytváří na plánu města obrácené písmeno A. Literatura klade založení ulice do roku 1383, kdy získává i jméno Tandléřská nebo Tandlířská podle obchodníků se starým šatstvem. V 15. století jmenuje se Nová Pasířská, je tak odlišena od názvu Stará Pasířská, který byl užíván pro severní část Vodičkovy ulice. Pasíři byli řemeslníci, kteří vyráběli pasy z různých neželezných slitin (mosaz, bronz) nebo z kůže či sametu, přičemž pasy sloužily jako ozdoba oděvu, nebo k nim byly přivěšovány zbraně či měšce na peníze. Při výrobě používali řemeslníci specificky pasířské techniky: lisování, lití, ražení nebo tepání (cizelování). Později se pasířský sortiment rozšířil i na nepravé šperky, knoflíky, sponky, kování, lustry, liturgické předměty a bižuterii. V 16. století získala ulice název Pasířská, v letech 1876 - 1942 jmenovala se Palackého, na několik let v období protektorátu za druhé světové války vrátily úřady ulici starý název Pasířská a od roku 1945 platí pro ulici pojmenování Palackého.