Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Malostranské nábřeží

Je pojmenováno po jednom z pražských měst, Malé Straně, dříve Menší Město pražské. Od r. 1257 do r. 1784 existovala Malá Strana jako samostatné město. Dnes III. pražská čvrť.

Krátký úsek Malostranského nábřeží levého vltavského břehu od mostu Legií k Říční ulici tvoří blok obytných Jechenthalových domů (čp. 558, 563/1,3) z let 1887 - 1888, které financoval pražský podnikatel Jindřich Jechenthal a stavěl architekt Josef Schulz. Podél domů vede po umělém kamenném nábřeží komunikace, která navazuje na Janáčkovo nábřeží. Svého času měla silnice pokračovat dál přes Kampu a navázat na Kosárkovo nábřeží. Tento záměr nebyl realizován. Jechenthal nechal blok domů vybudovat na pozemcích, které získal odkoupením barokní bašty sv. Jana Křtitele. Dnešní název nábřeží platí od roku 1905. Vltavské břehy byly regulovány teprve od poloviny 19. století. Dříve bylo nábřeží bez názvu.