Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Dětem ze základní školy J. Gutha-Jarkovského v Klimentské skončily prázdniny
13-9-2010

Dětem ze základní školy J. Gutha-Jarkovského v Klimentské skončily prázdniny


Základní škola J. Gutha-Jarkovského zahájila dnes ráno školní rok na 1.stupni v Klimentské ulici a přivítala své žáky, zejména pak prvňáčky. Osobně je také přišli pozdravit starosta Filip Dvořák a radní Martin Skála. Děti nastoupily do školy se zpožděním, které bylo způsobeno náročnou rekonstrukcí, jež si vyžádala více než 23 milionů korun.

Ve škole byla během léta provedena změna způsobu vytápění na teplovodní systém s plynovou kotelnou, dále byl zrekonstruován silnoproud ve všech prostorách školy, budova má nové osvětlení, nové rozvody slaboproudu (EZS, kamerový systém, domácí telefon), novou počítačovou síť a orientační systém.

Ve všech třídách, kabinetech a chodbách byl vyměněn povrch podlahy, byla provedena oprava a zrestaurování schodišťového prostoru, repase (popř. výměna) dveří a oken včetně osazení nového kování. Dále byly instalovány nové skleněné stěny z bezpečnostního skla, které oddělují jednotlivá podlaží.

Městská část Praha 1 vydala na prázdninové rekonstrukce mateřských a základních škol více než 92 milionů korun. 
Internetové vysílání zpravodajského kanálu televize Městské části Praha 1 najdete na adrese http://www.praha1.tv
Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/praha1tv


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11