Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Přihlaste se do soutěže JuniorErb 2012
3-1-2012

Přihlaste se do soutěže JuniorErb 2012

Soutěž JuniorErb je určena mladým lidem do 18 let, kteří vytvářejí vlastní webové stránky a internetové projekty pro města, obce, regiony, turistická místa, školy, veřejnou správu a subjekty podílející se na společenském životě samospráv, případně pro školní týmy, které již zmíněné projekty tvoří v rámci školní práce. Podmínky účasti v soutěži jsou detailně popsány na http://www.juniorerb.cz uzávěrka přihlášek je 31.1.2012.

Přihlaste se do soutěže JuniorErb 2012

Na adrese souteze.juniorinternet.cz najdete podrobné informace o soutěžích Junior Internet pro rok 2012. Měli byste na nich najít dostatek informací k tomu, abyste na svých pracech mohli začít pracovat, případně je zlepšovat a ladit. Pokud se budete chtít na cokoli zeptat, neváhejte psát na email souteze@juniorinternet.cz.

Od minulých ročníků je letos nejdůležitější změna v systému vybírání vítězů. Porota složená z organizátorů, nezávislých konzultantů a zástupců partnerů vybere (dle pravidel) 3 finalisty. Ty poté vystoupí na konferenci Junior Internet (která se bude konat 17. března 2012 v Praze) a odprezentují své práce před naší hvězdnou porotou (ve složení David Grudl, Martin Malý, Jiří Tvrdek a Vít Vrba). Ta z finalistů vybere konečného vítěze.

A navíc: letos každý účastník soutěže obdrží rozepsané hodnocení svého projektu s doporučeními na zlepšení a také $5 v kreditech na fotobance Pixmac.

Pro nedočkavce, kteří chtějí vědět všechny novinky jako první: sledujte naši stránku na Facebooku či nově i Twitter účet JuniorInternet_.

Přihlašovat své projekty do soutěže byste měli mít možnost již v pondělí 14. 11. 2011. Víme, že jsme slibovali již toto pondělí, ale maličko jsme se s novou stránkou zasekli. Myslíme si ale, že stojí za to, co říkáte?

Děkujeme také našim partnerům Soukromé Střední Škole Výpočetní Techniky a fotobance Pixmac za podporu, stejně tak děkujeme našim mediálním partnerům - serverům Zdroják, Root a Lupa. Další partnery budeme postupně oznamovat.

Soutěž Junior Erb se koná pod záštitou 1. místopředsedy Senátu Parlamentu ČR pana Přemysla Sobotky.

Vítězové soutěže budou oceněni na konferenci Junior Internet a zároveň na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) / Visegrad Four for Developing Information Society (V4DIS), 2.–3. dubna 2012 v Hradci Králové. Na konferenci se každoročně schází okolo 2500 zástupců z řad vrcholových politiků, zástupců státních orgánů, starostů měst a obcí, manažerů a odborníků z firem z oblasti informačních technologií a další.

Pravidla soutěže JuniorErb

 1. Do soutěže se mohou přihlašovat pouze stránky, internetové služby a projekty dostupné prostřednictvím internetu.
 2. Tyto projekty se musí tématicky týkat následujících oblastí:
  • webové stránky měst, obcí, regionů, aplikace a služby doplňující (případně rozšiřující) stávající www-stránky městských, obecních nebo krajských úřadů
  • podpora turistického ruchu – pamětihodnosti, turistická místa, zajímavosti (studánky, rozhledny, cyklostezky apod.)
  • škola, vzdělávání, volnočasové aktivity (školní internet/intranet, rezervační systém apod.)
  • stránky sportovních organizací, spolků, sdružení apod., které se podílejí na společenském životě obce (např. místní sportovní klub, dobrovolní hasiči, místní jednota Sokola apod.)
  • další projekty související s veřejnou správou (obecní TV, inforádio apod.)
 3. Uzávěrka krajských kol je 31. ledna 2012
 4. Uzávěrka celorepublikového kola soutěže je 17.2.2012
 5. Do soutěží se mohou přihlašovat webové stránky, jejichž autorům je 18 let či méně (datum narození později než 17.3.1993 )). Pokud projekt vytváří tým, musí tuto podmínku splňovat alespoň 2/3 týmu a přihlašovatel.
 6. Stránky, které budou v době hodnocení nedostupné, nebudou hodnoceny.
 7. Pokud jeden účastník vytváří více webů, pro každý vyplní samostatnou přihlášku.
 8. Ve vybraných krajích budou vyhlášeny krajská kola jejichž vítězové postoupí do celostátního finále.
 9. Účastník se může s webem účastnit i soutěže Zlatý Erb či jiných soutěží Junior Internetu.
 10. Účastníci soutěží souhlasí se zveřejněním svého jména a příjmení, věku a informací o přihlášeném projektu.
 11. Účastníci soutěže vyplní zároveň s přihláškou i odpovědi na statistický dotazník.
 12. V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na info@juniorinternet.cz