Formuláře:

Legislativa:

Odkazy:

Sekretariát 1. zástupce starosty pro oblast územního rozvoje, obchodu a služeb a bezpečnosti - Ing. Petr Hejma

Aktuality:

Jaké by podle vás měly být příští silvestrovské oslavy?
9.1.2019

Jaké by podle vás měly být příští silvestrovské oslavy?

Silvestr sice proběhl teprve před nedávnem, ale už teď je podle nového vedení radnice Prahy 1 nutné vyhodnotit, co jsme během silvestrovské noci zažili, a hlavně se pak v dostatečném předstihu připravit na konec letošního roku. Třeba se kromě turistů příště pobaví i místní...
Silvestrovská reportáž
2.1.2019

Silvestrovská reportáž

Silvestrovská noc v centru Prahy – dlouho očekávaná událost, na kterou se těší hlavně návštěvníci našeho hlavního města. Policisté, strážníci, hasiči, zdravotníci a obyvatelé Prahy 1 se naopak připravují na hodiny plné pyrotechniky v ulicích a bohužel i vandalství a agrese. Jaké byly silvestrovské oslavy z hlediska bezpečnosti a jak k naší bezpečnosti přispěly Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 a Sdružení výtvarníků Karlova mostu?
Praha 1 ocenila trojici policistů

Praha 1 ocenila trojici policistů

Za mimořádně lidský přístup ke staré paní odměnila Městská část Praha 1 trojici příslušníků Policie ČR. Ti v srpnu dopadli muže a ženu podezřelé z brutálního přepadení uvedené paní, která je občankou Prahy 1. Dvojice násilníků jí strhla z krku zlatý řetízek a těžce ji při tom zranila. Policistům se podezřelé podařilo rychle dopadnout, a to za nemalého přispění kamerového systému MČ Praha 1.
Slovanský ostrov si připomněl 15 let od povodně
16.9.2017

Slovanský ostrov si připomněl 15 let od povodně

Profesionální i dobrovolní hasiči, záchranáři, strážníci, policisté, příslušníci armádních aktivních záloh a další členové Integrovaného záchranného systému (IZS) se spolu s veřejností sešli na Slovanském ostrově, aby si připomněli patnácté výročí ničivé povodně, která citelně poškodila i palác Žofín, jenž se spolu s celým ostrovem ocitl v roce 2002 pod vodou. Návštěvníci se tak mohli seznámit se špičkovým vybavením jednotek IZS.
Ničivou povodeň připomíná výstava na Kampě
16.8.2017

Ničivou povodeň připomíná výstava na Kampě

Velkoplošné fotografie, připomínající, že od katastrofální povodně, jež ničila Prahu, uplynulo už patnáct let, nabízí výstava, kterou je možné zhlédnout v parku Kampa u Werichovy vily. Dny od 12. do 18. srpna 2002 se nesmazatelně zapsaly do historie Prahy. Velká voda tehdy zatopila téměř 6 procent plochy hlavního města a evakuováno díky ní muselo být téměř 50 tisíc obyvatel. Škody dosáhly výše 30 miliard korun.

Potřebujete vyřídit:

Nejčastěji se ptáte:

Kontakt:

Jméno osoby Název funkčního místa Telefon Budova Číslo
kanceláře
Němečková Marie Asistentka 221 097 724 Vodičkova 18 612 marie.nemeckova@praha1.cz

Kompletní seznam kontaktů lze otevřít ZDE >>>