Formuláře:

Legislativa:

Odkazy:

Sekretariát zástupce starosty pro oblast informatiky, dopravy a úklidu - Richard Bureš

Aktuality:

Mají silné stroje i velká srdce
17.6.2017

Mají silné stroje i velká srdce

Úctu budící klasické motorky, větrem ošlehaní muži a ženy, které jen tak něco nepřekvapí, opanovali v sobotu dolní část Václavského náměstí. Na své si ale přišli i milovníci automobilové klasiky, a to zejména v podobě vozidel značky Mustang, jež tolik proslavila nesmrtelná honička ve filmu Bullitův případ. Ti všichni se sešli na výzvu organizace motorkářů MDA RIDE, která pomáhá lidem se svalovou dystrofií.
Praha 1 podpořila MDA RIDE – největší motocyklovou charitativní akci v ČR
18.6.2016

Praha 1 podpořila MDA RIDE – největší motocyklovou charitativní akci v ČR

Dolní část Václavského náměstí patřila v sobotu 18. června naleštěným motocyklům Harley-Davidson i strojům dalších značek. Těch se tu sešly stovky, aby podpořily MDA RIDE – největší motocyklovou charitativní akci v České republice, jejíž výtěžek jde na podporu lidem se svalovou dystrofií. Tato akce se konala již po osmé v řadě, ovšem letos s rekordním výsledkem a pod záštitou místostarosty Richarda Bureše.
Chytré koše přinesly jedničce čistší ulice a hrozbu pokuty
6.11.2015

Chytré koše přinesly jedničce čistší ulice a hrozbu pokuty

(Pražský Deník, 6.11.2015) Aby odpadky nehyzdily historické centrum, rozhodla se Praha 1 v létě nainstalovat v několika ulicích „chytré" koše, které samy lisují odpad a dopředu hlásí, že už budou plné. Řešení, kterým byly nahrazeny nynější přetékající koše, se však nezamlouvá magistrátním památkářům. Jednička totiž k tomuto kroku neměla povolení, a proto jí hrozí až dvoumilionová pokuta.
Reakce místostarosty Richarda Bureše na zahájení správního řízení Odborem památkové péče MHMP ve věci odpadkových košů Bigbelly
5.11.2015

V červnu byly do zkušebního provozu do ulic Prahy 1 instalovány moderní odpadkové nádoby Bigbelly. Smyslem je především dosažení kvalitnějších hygienických podmínek na území Městské části Praha 1, historicky cenného a chráněného území Pražské památkové rezervace, které je hojně navštěvováno nejen turisty. Odpadkové nádoby Bigbelly jsou prvkem budoucnosti chytrých měst (Smart City). Nejen, že splňují svou odpadovou funkci pomocí moderní technologie, ale umožňují i další funkce jako šíření signálu wifi, propojení s dalšími prvky Smart City jako například parkovacími senzory, informace pro turisty a další.
Novinka před úřadem Městské části Praha 1 – moderní odpadkový koš
3.6.2015

Novinka před úřadem Městské části Praha 1 – moderní odpadkový koš

Před úřadem Městské části Praha 1 se objevila novinka – odpadkový koš BigBelly. Jde o odpadkový koš, který je ve světě již běžně používán a vyhledáván zejména pro svou vysokou funkčnost. Tyto koše jsou vhodné zejména do zatížených oblastí – pěší zóny, turistické zóny, vlaková a autobusová nádraží, parky apod. Vedení Prahy 1 bude nyní usilovat o jeho umístění i do ulic Prahy 1.

Potřebujete vyřídit:

Nejčastěji se ptáte:

Kontakt:

Jméno osoby Název funkčního místa Telefon Budova Číslo
kanceláře
Kabelová Jana Referentka 221 097 445 Vodičkova 18 602 jana.kabelova@praha1.cz
Serbusová Alena Asistentka 221 097 619 Vodičkova 18 602 alena.serbusova@praha1.cz

Kompletní seznam kontaktů lze otevřít ZDE >>>