Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Hradčanské včely
4-7-2011

Hradčanské včely

Městská část Praha 1 podporuje včelařství. Udělila grant občanskému sdružení Hradčanské včely, které se v centru metropole snaží navázat na letitou historii včelařství.

Městská část Praha 1 podporuje včelařství. Udělila grant občanskému sdružení Hradčanské včely, které se v centru metropole snaží navázat na letitou historii včelařství. Za 15.000,- Kč sdružení nakoupilo úly a postavilo je v zahradě na rohu Loretánského náměstí a Loretánské ulice, kterou k účelu chovu včel dostalo od radnice městské části do bezplatného užívání.

Nápad podporuje radní pro kulturu a sport Pavol Škrak: "Městská část je donátorem řady akcí, které jí něco přináší a také se snažíme podporovat subjekty, které začínají nebo působí v naší městské části. Jedním z kritérií pro udělení grantu je, co to přinese občanům Prahy 1. Protože se snažíme být kompaktní městskou částí, kde se lidé znají a třeba se pozdraví na ulici nebo v obchodě, tak právě nejrůznější občanská sdružení a spolky mají naši podporu."

"Vzhledem k ubývajícímu počtu obyvatel na Hradčanech a především na celém levém břehu Vltavy je to prospěšná nová společenská aktivita, která není pouze společenskou záležitostí, ale i osvětovou činností a jejímž výsledkem je znovunalezený vztah k přírodě, k místu a setkávání generací při společných aktivitách." dodává předsedkyně občanského sdružení Hradčanské včely Jana Titlbachová.

Občanské sdružení Hradčanské včely vzniklo na popud dalšího spolku, a to dobrovolných hasičů. Po téměř dvou letech příprav byla 1. 7. 2011 do úlů na Hradčanech přivezena dvě včelstva. Ačkoli se to může zdát zvláštní, tak by se včelám na Hradčanech mělo dařit. Praha 1 a zvlášť Malá Strana a Hradčany jsou totiž plné zeleně a nabízí včelám velmi pestrou potravu. Ve městě se navíc nepoužívají pesticidy jako na polích na venkově. Včelaři z Prahy proto mají od svých kolegů z jiných částí republiky podporu a slib, že hradčanský med bude mít výtečnou kvalitu.

Více informací naleznete na internetových stránkách www.hradcanskevcely.cz .Archiv pořadů TV Praha 1 najdete na serveru YouTube na adrese http://www.youtube.com/mestskacastpraha1

Kampaň starosty Londýna za chování včel ve městě