Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Filip Dvořák zahájil ojedinělou výstavu u sv. Jiljí
6-9-2010

Filip Dvořák zahájil ojedinělou výstavu u sv. Jiljí

Hic sunt (domini) canes – Všem na očích, a přesto skrytí. Tak se jmenuje unikátní výstava v klášteře dominikánů u sv. Jiljí, která návštěvníkům všech generací, včetně rodin s dětmi, studentů a žáků škol, nabízí seznámení s dějinami areálu i s působením Řádu bratří kazatelů v Praze a českých zemích. Výstavu v neděli večer zahájil starosta Prahy 1 Filip Dvořák spolu a arcibiskupem pražským a primasem českým Dominikem Dukou.

Moderně pojatá expozice představuje podrobný vývoj tohoto ostrova kapitulních a klášterních staveb od 13. století až po současnost a seznamuje i s významnými osobnostmi, které byly s tímto místem spjaty.

Podrobnosti o výstavě naleznete na www.vystava-dominikani.cz 


Hic sunt (domini) canes – Všem na očích, a přesto skrytí. Tak se jmenuje unikátní výstava v klášteře dominikánů u sv. Jiljí, která návštěvníkům všech generací, včetně rodin s dětmi, studentů a žáků škol, nabízí seznámení s dějinami areálu i s působením Řádu bratří kazatelů v Praze a českých zemích.


4
5
7
8
12
13
14
15