Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Sedm dnů, které otřásly Prahou a nejen Prahou - 21. srpen 1968
14-8-2010

Sedm dnů, které otřásly Prahou a nejen Prahou - 21. srpen 1968

Sedm dnů které otřásly Prahou a nejen Prahou, ale celým tehdejším Československem a světem! 21. srpen 1968 - PŘIJĎTE V SOBOTU 21.SRPNA 2010 DO DOLNÍ ČÁSTI VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ NA VELKOU VZPOMÍNKOVOU AKCI S KONCERTEM A BOHATÝM PROGRAMEM! ZAČÁTEK VE 14:30.

Sedm dnů které otřásly Prahou a nejen Prahou, ale celým tehdejším Československem a světem! 21. srpen 1968 - PŘIJĎTE V SOBOTU 21.SRPNA 2010 DO DOLNÍ ČÁSTI VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ NA VELKOU VZPOMÍNKOVOU AKCI S KONCERTEM A BOHATÝM PROGRAMEM! ZAČÁTEK VE 14:30.

 


 (TENTO ALTERNATIVNÍ TEXTOVÝ OBSAH STRÁNKY JE URČEN PRO ČTECÍ ZAŘÍZENÍ OSOB SE SPECIFICKÝMI POTŘEBAMI:)

Sedm dnů které otřásly Prahou  a nejen Prahou, ale celým tehdejším Československem a světem! 21. srpen 1968

Vážení spoluobčané,

občanské sdružení Publicum commodum a Městská část Praha 1 si vás dovolují pozvat na vzpomínkovou akci, kterou pořádají při příležitosti 42. výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy.

Akce je pořádána za účasti starosty Městské části Praha 1 Filipa Dvořáka.

Přijďte a vezměte s sebou i své děti, aby se z úst pamětníků dozvěděly co nejvíce o této tragedii našeho národa.

Zveme vás v sobotu 21. srpna do dolní části Václavského náměstí.

Program začíná ve 14.30

vystoupí umělci, písničkáři a hosté, kteří jsou úzce spjati s pohnutými srpnovými událostmi roku 1968.

Třicet let před srpnem 1968, v době největšího ohrožení naší republiky nacistickým  Německem, napsal Karel Čapek ve své Modlitbě tohoto večera:

„Věříme, že na naší straně a v našem usilování je víc budoucnosti, víc toho, co poroste a ponese plod, než na straně násilí a dočasné moci. Pravda je víc než moc, protože je trvalá. Ale už v tuto těžkou chvíli si musíme uvědomit závazek, že na tu budoucnost nebudeme čekat s rukama v klíně. Budeme víc než dosud pracovat pro svůj národ, pro jeho vnitřní sílu a jednotu..."

Program:

Vzpomínková akce startuje ve 14.30 koncertem hudební skupiny J.J.Jazzmen se zpěváky Josefem Bažíkem Pavelkou a Petrou Vlkovou.

V  15.00 proběhne oficiální zahájení starostou Městské části Praha 1 Filipem Dvořákem, a to za účasti řady hostů, významných představitelů společenského a politického života, kteří mají k srpnu 1968 přímý osobní vztah.

Dále budou následovat vystoupení bandu Vlasty Třešňáka, písničkáře Jana Buriana, rozhovory s pamětníky a významnými hosty, koncert Luboš Andršt Blues Bandu a další překvapení.

Zároveň bude starostou Filipem Dvořákem a ředitelem Post Bellum Mikulášem Kroupou představen projekt DVD „My jsme to nevzdali".

DVD připomíná - prostřednictvím vzpomínek přímých účastníků tragických událostí minulého století, fotografií a rozhlasových dokumentů - naši mnohdy trpkou minulost, jež často velmi negativně ovlivnila osudy mnoha našich spoluobčanů a na kterou bychom neměli zapomínat.

V 18.30 s námi můžete položit květiny u pomníku Jana Palacha a Jana Zajíce v horní části Václavského náměstí.

Pro rodiny s dětmi je připraven program a občerstvení.